Almanca Sayılar 100’e Kadar

Almanca Sayılar 100’e Kadar

Ülkemizde yabancı dile verilen önemin her geçen gün ilerlediğini, birçok öğrencinin İngilizce ile beraber almanca dersleri de alarak aynı anda 2 dil öğrendiklerini bile söyleyebiliriz. İngilizce evrensel bir dil olmasına karşın Almanca sadece bölgesel olarak kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilen bir dil olduğunu söyleyebiliriz. Almanca, dışarıdan bakıldığında oldukça zor, karışık hatta saçma bir dil gibi görebilirsiniz. Aslında yoğunlaşıldığında İngilizceden daha kısa sürede öğrenildiğini, sadece odaklanılması gereken bir dil olduğunu söyleyebiliriz. Hangi dili öğrenmek isterseniz isteyin kelimeleri bir şekilde bulur, öğrenebilirsiniz.Söz konusu sayılar olduğunda ise birçok dilde olduğu gibi kişiler Almanca’da da sorunlar yaşamaktadır. Bugün bu yazımız sayesinde hatırlayamadığınız Almanca Sayılar 100’e Kadar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Tavsiye Yazı: İngilizce Sayılar 100’e Kadar konulu yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Birçok insanın dil öğrenme konusunda yaptığı en büyük hatalardan birisi de herşeyi ezberlemek istemesinden geçmektedir. Ezber, bir dil ile ilgili sadece anlık olarak bilgiler edinilmesini sağlamakta. Zaman içerisinde beynin yeni bilgiler alması ile ezberlediği bilgileri sildiği tespit edilmiştir. Bu nedenle kelimeleri ve sayıları ezberlemek yerine sürekli çalışarak doğal yollardan öğrenmeleri ömür boyu o dili konuşmalarına olanak sağlamaktadır. Almanca yapı itibari ile bizden uzak bir dildir. Alfabemizde bulunmayan kelimeler, kısa olarak adlandırılan Türkçe kelimelerin oldukça uzun karşılıklarının olması birçok kişiyi bu dile karşı ön yargılar edinmesine neden olmakta. Birazdan ekleyeceğimiz Almanca Sayılar 100’e Kadar sizlere rehber niteliğinde olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıda ilk 77 rakamın Almanca karşılığı hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Gördüğünüz üzere Almanca oldukça karışık, alışık olmadığımız bir dildir. Sürekli olarak sayılar üzerinde egzersizler yapılması durumunda kısa sürede sayıları öğrenebilirsiniz. Okullarda bu dil üzerine eğitim alan kişiler dahi aldıkları derslerden dolayı uzun bir sürede ancak sayıları öğrenebilmektedir. Almancayı akıcı bir şekilde öğrenmeniz durumunda Avrupa’yı rahatlıkla gezebilir, sıkıntılarınızı, dertlerini anlatabilirsiniz. Sayı paylaşımına devam edecek olursak;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resimler karışık gibi görülse de sırası ile takip etmeniz durumunda sayıları rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Bu aşamaya kadar sayıları öğrenen kişiler için ileri bir aşamaya geçeceğimizi, 1000’e kadar sayı paylaşımında bulunabileceğimizi de dile getirebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.