Nasıl Yapılır

Android Arka Planda Youtube Videosu Oynatma

Android Arka Planda Youtube Videosu Oynatma

Youtube, günümüzde insanların en çok vakit geçirdiği dijital platformlardan birisi olarak gösterilmekte. İçeriğinde müzikten başlayarak eğlenceli video içerikleri, film, dizi, eğitici ve öğretici içerikler barındıran platform, televizyonun dijital yüzü olarak gösterilmekte. Bilgisayar üzerinden sıkıntısız ve sorunsuz olarak kullanılan Youtube, akıllı telefonlar üzerinde bazı sıkıntılar meydana getirebilmekte. Mobil alanında yer alan kullanıcıların büyük bir bölümü Youtube’u sadece müzik dinlemek için kullanmaktadır. Youtube ekranı açık iken istenilen şekilde sınırısız bir şekilde müzikleri ücretsiz olarak dinleyebilmekteyiz. Ekran kilidini kapattığımızda ya da arka planda başka bir uygulama açmak istediğimizde maalesef Youtube’un kapandığını görmekteyiz. Bazı kişiler bu duruma çözüm üretildiği söyleyerek Android Arka Planda Youtube Videosu Oynatma hakkında bilgiler aratmaktadır.

Uzu bir süredir Android Arka Planda Youtube Videosu Oynatma hakkında yaptığımız araştırmalar sonucunda nihayet sonuca ulaştığımızı, yaptığımız denemeler ile arka planda nasıl Youtube videosu ya da müziği dinleyebileceğinizi öğrendik. Yapılacak işlemlerden sırası ile bahsedecek olursak;

Arka Planda Youtube Müzikleri Nasıl Dinlenir?

  • Android Arka Planda Youtube Videosu Oynatma işlemi için gerekli olan ekipmanlar arasında ilk sıranın Google Chrome mobil tarayıcısı olduğunu söyleyelim.
  • Mobil tarayıcı üzerinden giriş yapan kişiler, sağ üst tarafta üç nokta işareti görecekler. Bu nokta işaretine tıklayarak gelecek seçeneklerden “Masaüstü Sitesini İste” butonuna tıklamaları gerekecek.
  • Chrome’un yeniden yüklendiğini ve artık gelen görüntünün bilgisayarlar ile aynı olduğunu göreceksiniz. Youtube giriş yaparak istediğiniz videoyu aratan oynatmaya başlayın.
  • Belirli bir süre geçtikten sonra sizlere Youtube tarafından bildirim gönderilmesine dair bir uyarı gelecektir. Bildirim almayı kabul etmeniz gerekmektedir.
  • Bildirim işlemini kabul etmeniz ile beraber artık Youtube’u arka plana atarak WhatsApp vb. uygulamalara geçiş yapabilir ya da telefonunuzun ekranını kilitlemeyebilirsiniz. Arka planda istediğiniz videonun ya da müziğin otomatik olarak çalacağını, oynatma listesi varsa sırası ile diğer videolara da geçiş yapacağını belirtelim.

GÜNCELLEME: Android Arka Planda Youtube Videosu Oynatma işlemini kullanabilmeniz için Youtube Premium sürümüne sahip olmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı