Mobil

Android İçin SMS Uygulamasını Değiştirme

Android İçin SMS Uygulamasını Değiştirme

Akıllı telefonlar bilindiği üzere insanların arasındaki iletişim sorununu düzenlemek adına geliştirildiğini söyleyebiliriz. Sesli görüşmelerin yanında kişiler aynı zamanda SMS uygulamaları üzerinden birbirlerine kısa ya da uzun mesajlar gönderme. Yeni bir akıllı telefon alan kişiler genel olarak telefonlara tanımlanan varsayılan ayarları kullanmak durumunda kalmaktadırlar. SMS konusunda varsayılan uygulamaların kişisel ihtiyaçları yerine getirme ve arayüz konusundaki ihtiyaçları karşılamaması durumunda alternatif mesajlaşma uygulamaları arayışına girilmektedir. İstedikleri tarzda mesajlaşma uygulaması buan kişiler ilk olarak Android İçin SMS Uygulamasını Değiştirme ayarlarının nasıl yapılacağını öğrenmek istemektedirler. Bu yazımız içerisinde SMS Uygulamasını Değiştirme işleminin nasıl olacağını ayrıntıları ile dile getirmeye çalışacağız.

Akıllı telefonlar üzerinden SMS gönderme durumunun son zamanlarda giderek azaldığını, internet kullanımının artması ile beraber birçok kişi online mesajlaşma servislerine doğru yöneldiğini görmekteyiz. İnternet üzerinden yapılan mesajlaşma servisleri kişilerden herhangi bir ücret talep etmemesinden dolayı popülerlikleri her geçen gün artmaktadır. Her ne kadar SMS servislerinden faydalanan kişi sayısında sabit bir oran var ise onlar için Android İçin SMS Uygulamasını Değiştirme işlemlerinin nasıl işlediğini belirtmek istiyoruz. Android tabanlı mobil cihazların tamamında etkinlik gösterebilecek bu işlem için önce kişilerin kendileri için kullanabilecek iyi bir SMS uygulaması bulmalarını öneririz. Aşağıda isimlerini vermiş olduğumuz uygulamalardan dilediğinizi indirip kullanabilirsiniz.

  • Go Sms Pro
  • Pulse Sms
  • Textra Sms
  • Hangouts
  • Handcent Sms
  • Android Messages
  • Chomp Sms
  • Hellow Sms
  • Google Messener

 

Android İçin SMS Uygulaması Nasıl Değiştirilir?

Bu işlemi yapmak isteyen kişiler öncelikle var olan SMS uygulamaları üzerinden herhangi bir mesaja giriş yapmaları gerekmekte. Mesaj okuma ekranı içerisinde iken sağ üst bölümde yer alan 3 noktalı bölüme tıklayarak bu alandan Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz. Liste içerisinde en başta yer alan maddeler arasında ilk sırada Varsayılan SMS Uygulaması adındaki bölüme giriş yapıyoruz. Burada başta tanımlı olan SMS uygulaması ile beraber Google Play Store içerisinden indirdiğimiz diğer mesajlaşma servislerinin de yer aldığını görmekteyiz. Liste içerisinde karşımıza çıkan mesajlaşma servislerinden istediğinizi seçmeniz durumunda Android İçin SMS Uygulamasını Değiştirme işleminin başarılı bir şekilde tamamlanıldığını göreceklerdir. Bu işlemlerin yapılması durumunda herhangi bir sorun yaşayan kişiler gönderi altındaki yorum alanından bizlere ulaşabilirler.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı