Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » Android Wipe Nasıl Yapılır?
Güncelleme Tarihi: 1 Kasım 2017

Android Wipe Nasıl Yapılır?

androidwipe

Android Wipe Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemi, malumunuz açık kaynaklı bir sistem. Bu sistemi kullanmak, pek çok kişinin işlerini daha kolay yapmasını sağlıyor çeşitli alışkanlıklardan dolayı. Ama bazı kullanıcılar, ileri düzeyde profesyonellik istiyor ve pek çok detaya hakim olmak istiyor. Bunun için de root dediğimiz olay giriyor devreye. Bu olay ile birlikte, hem Android işletim sisteminin izin vermediği her şeyi yapabiliyoruz, hem de tamamen kontrol bizde oluyor. Yani istediğimiz gereksiz yazılımı silip, istediğimiz kurulumu yapabiliyoruz. Android Wipe yazılımı da tam olarak bu konuda işimize yarıyor. Wipe dediğimiz işlem, sisteme yeni bir Rom yüklemeden önce eski Rom kalıntılarını silmemize yarıyor. Bir çeşit fabrika ayarı olarak düşünebilirsiniz. Ama telefonun mevcut fabrika ayarı, aktif olarak çalışmayacağı için (çünkü rom yükleyerek tüm kontrolü ele geçirdik), Wipe bize yardımcı oluyor.

 

Wipe yapmak için, Android sisteminin içine değil doğrudan recovery bölümüne ulaşmamız gerekiyor. Tabi bunun için her cihazın farklı bir giriş sistemi var. Mesela Sony cihazlarda ekstra güvenlik önlemi alındığı için pek çok yazılım ile giriş yapılıyor ve oldukça zorluyor. Samsung cihazlarda ise home, güç ve ses açma tuşlarına basılı tutarak, recovery kısmına girebiliyoruz. Ardından wipe data / factory reset bölümü çıkıyor karşımıza. Bu seçeneği seçiyoruz ve uygula diyoruz. Sonra zaten işlem otomatik olarak yapılıyor. Diğer marka cihazlarda bu işlemi yapmak için, recovery menüsüne girmeniz gerek. Kullandığınız cihazın ayarlarını internetten bularak bu bölüme girebilirsiniz. Sonra yine yukarıda bahsettiğimiz wipe data bölümünden Android wipe yapımını çözümleyebilirsiniz.

Android Wipe Nasıl Yapılır? yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Android Wipe Nasıl Yapılır? başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.