Teknoloji

Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır?

Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon sektörü içerisinde büyük bir pazar payına sahip olan Apple, piyasaya sürmüş olduğu iPhone telefonlar ile birçok kişinin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Birçok kişinin Apple ürünleri tercih etmesinin ana sebeplerinden birisi de kesinlikle satmış olduğu cihazların arkasında durarak sınırsız destek vermesindendir. Apple telefonlarda meydana gelen herhangi bir sıkıntıdan dolayı cihazlarını tamire gönderen kişiler, Apple’ın ürün onarımı yapmak yerine sıfır cihazlar gönderdiğini görmüşlerdir. Müşterilerinin onarılmış telefonlar kullanmalarına izin vermeyen şirket, arıza gibi durumlarda tamamen sıfır ürünler göndermeyi tercih etmektedir. Bu yazımız içerisinde telefonlarında sorunlar meydana gelen kişiler için Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır? konusuna değinmeye çalışacağız.

Apple, Türkiye içerisinde satış ve teknik ofisler açarak müşterilerine doğrudan hizmet vermek için çalışmalarda bulunmaktadır. Ülkemizde 2 adet Store mağazası bulunan şirket, bu mağazalar üzerinden satıştan ziyade daha çok teknik servis hizmeti vermektedir. İlk olarak Beşiktaş içerinde bulunan Zorlu Center içerisinde Store mağazası açan Apple, ikinci olarak Üsküdar’da bulunan Akasya AVM içerisinde de bir mağaza açmaya karar vermiştir. Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır? işlemi için öncelikle cihazınızın sorununu dile getirecek şekilde rapor hazırlayıp garanti üzerinden telefonunuzu göndermeniz gerekmektedir. Cihazların ortalama 2 yıl garanti süresi olduğunu varsayarsak bu süreçte meydana gelebilecek en ufak bir sorunda dahi gönderebilir, bakım onarım sırasında ya tamir ya da değişimin sağlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu süreç toplamda 45 günü bulabilmektedir.

Eğer cihazlarınıza doğrudan değişim yaptırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey vardır; Zorlu Center ya da Akasya AVM içerisinde bulunan Apple Store’lara giderek doğrudan başvuruda bulunmanız gerekecektir. Bunun için öncelikle Apple müşteri hizmetleri bölümünden online randevu almanız gerekmektedir. Gidilecek günün seçilmesi ile beraber randevu alımı yapan kişiler, ilgili günlerde Apple Store’lara giderek cihazlarında bulunan sıkıntıları dile getirebilirler. Eğer kullanıcı hatalı bir durum yok ise Apple yapacağı incelemeler doğrultusunda cihazların değişimini, ellerinde eğer aynı sürüm yok ise bir üst modelini dahi vererek müşterilerinin mutlu bir şekilde ayrılmalarına olanak sağlamakta. Her değişim işleminin onaylandığını da söyleyemeyiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı