Genel Blog

Apple Store Uygulama İndiremiyorum Sorunu

Apple Store Uygulama İndiremiyorum Sorunu

Akıllı telefon dünyasının en yenilikçi ürünlerini piyasaya süren Apple, iPhone telefonları ile piyasalarda yeni bir stile imza atarak milyonlarca satış rakamına ulaşmayı kısa sürede ulaşmıştır. Bu yıl 10. yılını kutlayan Apple, iPhone X serisi ile piyasalardaki en güçlü telefonları üretmeyi başarmış, birçok kişinin kullanımına sunulmuştur. İlk defa iPhone satın alan ya da telefonlarına sıfırlayan birçok kişi Apple Store Uygulama İndiremiyorum Sorunu ile karşı karşıya kalmış durumda. Uygulama indirmek isterken hata alan birçok kişi sorunun çözümü için sürekli olarak internet üzerinden destek aramaya çalışmaktadır. Bu sorunun çözümü için yapmanız gerekenler;

Bağlantı Sorunu

Bağlantı sorunu uygulama indirememenize neden en büyük etmenlerden birisi olarak göterilmekte. İnternet gücünü yeterli oranda alamanız durumunda meydana gelen bu sorun için Wi-Fi bağlantısı yapabilir ya da bağlantı hızınızı artıracak bir lokasyon bölgesine gidebilirsiniz.

Uyumluluk Sorunu

iPhone telefon çeşidinin artması ile beraber telefonlara gelen güncelleme sürümlerinde farklılıklar meydana gelebilmekte. Bazı cihazlar yeni güncellemeleri alabilirken bazıları ise hiçbir şekilde yeni güncellemeleri alamaz. Uygulamaların büyük bir kısmı yeni güncellemeleri desteklesinden dolayı eski sürüme sahip bir iPhone’nunuz var ise uygulama indirememe sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yüklenmeme Sorunu

Apple Store üzerinden uygulama indirildi olarak gösteriyor olmasına karşın uygulama yüklenmiyorsa bunun nedeni bağlantıdan kaynaklı olarak indirme sırasında meydana gelen kesintiler olarak gösterilmekte. Bunun için ilk olarak uygulamayı tamamen kaldırıp cihazınızı yeniden başlatarak uygulamayı yeniden indirmeyi deneyin.

Wi-Fi Sorunu

Hücresel veri üzerinden yaşanılan sorunların bir kısmı da Wi-Fi bağlantısı üzerinden de yaşanılmaktadır. Wi-Fi bağlantısının kesilmesinden ötürü uygulamanın inmesi sırasında sorun yaşayabilirsiniz. Bunun için öncelikle inmiş dahi görünen uygulamanızı kaldırmanız, modeminize rest atmanız ve bağlantı hızına güvendiğiniz an yeniden yükleme yapmanız gerektiğini belirtmek isteriz.

Yukarıdaki işlemleri tamamlamanız durumunda Apple Store Uygulama İndiremiyorum Sorunu ortadan kalkacağını göeceksiniz. Bu tür uygulama indirememe sorunları hep bağlantı hızlarından ya da güncelleme gibi teknik sorunlardan kaynaklandığını belirtmek isteriz. Bu adımları uygulamanıza karşın sorun devam ederse bizlere Yorum bağlantısı üzerinden yazabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı