İnternet'e Dair

Berkcan Güven Kimdir?

Berkcan Güven Kimdir?

İnternet dünyası, her geçen gün yeni bir ismin fenomen olmasına olanak sağlamakta. İnternet üzerinde belirli oranda bir kitle edinmeye başlayan kişiler sanal ortamın ünlüleri olarak adlandırılmakta. Çektikleri videolar üzerinden eğlenceli ortamlar oluşturmayı başaran kişiler, zaman içerisinde kazandıkları paralar ile de gündeme gelmekte. Youtuber ya da Youtube İçerik Üreticisi olarak adlandırılan bu kişiler, video platformuna yükledikleri videolar üzerinden oldukça güzel gelirler elde edebilmekte. Son zamanların en dikkat çeken kişileri arasında yer alan Berkcan Güven, genç yaşına rağmen milyonlarca kişinin sevgisini kazanmayı başarmış durumda. Popüler video platformu Youtube’da 2 milyondan fazla takipçiye sahip olan Bege Kimdir? sorusuna yanıt vermek istiyoruz.

30 Mayıs 1995 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Berkcan Güven, ilk olarak Twitter’a ait olan Vine uygulaması üzerinde aktiflik göstermiştir. 6 saniyelik komik içerikler üreten Berkcan Güven, bu alanda dikkat çeken en genç isimler arasında gösterilmiştir. Videolarında daha çok annesi, babası ve anneannesi ile yer alması sosyal medya ağları içerisinde gündem olmasına olanak sağllamıştır. Özellikle Berkcan’ın anneannesi fenomen olmasına büyük oranda katkılar sağlamıştır. Twitter, Vine uygulamasını kapatma kararı alınca birçok fenomen gibi Berkcan’da içeriklerini Youtube üzerinden yüklemeye başlamıştır. Şu an hala Işık Üniversitesinde Grafik Tasarım bölümünü okumaya devam eden Berkcan Güven, Youtube alanına da gereği kadar önem vermeye çalışmaktadır.

Geçtiğimiz günlere kadar ailesi ile birlikte yaşayan Berkcan, Youtube videolarına daha fazla zaman ayırmak için tek başına eve çıkarak güzel bir oda tasarımında bulunmuştur. Sosyal medya platformları üzerinden kendisine sıkça yöneltilen gelir sorusuna net cevap vererek aylık 10,000 TL kazandığını belirtmiştir. Gelecek planlarının tamamen bu alanda olacağını, Youtube üzerinden ilerlemeler kat ederek en özgün, en kaliteli içerikler oluşturabilmek için çalışmalara devam edeceğini de dile getirmiştir. Hem bireysel olarak hem de bir diğer fenomen Reymen ile çıkardığı diss parçaları 40 milyondan fazla izlenerek büyük başarı elde etmiştir. Youtube içerisinde eğlenceli içerikler izlemek adına gün içerisinde ziyaret edilmesi gereken kanallar arasında Berkcan Güven’in kanalının da yer alması gerektiğini belirtmek isteriz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı