İnternet'e Dair

Bilgisayardan Instagram’a Resim Nasıl Yüklenir?

Bilgisayardan Instagram’a Resim Nasıl Yüklenir?

Bilgisayardan Instagram’a Resim Nasıl Yüklenir? konusu sosyal medyanın en çok merak edilen konuları arasında yer aldığını söyleyebiliriz. İlk olarak İOS tabanlı mobil işletim sistemi içerisinde etkinlik göstermeye başlayan uygulama, 2 aylık bir sürecin ardından Android mobil işletim sistemine de girerek farklılığını göstermeye çalışmaktadır. 2011 yılında başlayan serüveni Facebook tarafından satın alınması ile daha kapsamlı hale gelmiş, günümüzde dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım platformu haline gelmiştir. Kullanıcılar, yukarıda da belirttiğimiz üzere Android, İOS ve Windows Phone mobil işletim sistemleri üzerinden uygulamayı kullanabilmektedirler. Bununla birlikle uygulamanın bir adet de web sürümü bulunmaktadır. Mobil alanda kullanıcılar fotoğraf ve ınstagrama programsız video yükleyip uygulama içerisinde gezinti yaparken web sürümünden sadece paylaşılan fotoğraf ve videoları görüntüleme imkanı sunmaktadır.

İnstagram Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?

Bireysel hesaplardan ziyade ticari faaliyette bulunan işletmeler, sahip oldukları sosyal medya hesaplarını telefonlardan ziyade bilgisayarları üzerinden yönetmek istemektedirler. Bu aşamada bazı ek programların kullanımları sağlanarak bilgisayar üzerinden Instagram’a Resim Yükleme işleminin yapılabildiğini söyleyebiliriz. Bu tür programlar içerisinde zirvede Gramblr adındaki programın yer aldığını söyleyebiliriz. Gramblr üzerinden Instagram’a bilgisayar üzerinden nasıl resim yükleyebileceğinizi yazımızın devamında anlatmaya çalışacağız.

Gramblr İle Instagram’a Bilgisayar Üzerinden Resim Yükleme

İnternet tarayıcınız üzerinden Gramblr araması yaparak programın internet adresine giriş yaparak indirme seçenekleri üzerinden programın bilgisayarlarınıza inmesini sağlayınız. Uygulayı basit bir şekilde kuran kişiler, hesapları üzerinden resim paylaşabilmek için öncelikle Gramblr ile Instagram hesaplarını eşleştirmeleri gerekmektedir. Eşleştirme işleminin tamamlanması ile beraber Instagram üzerinden paylaşmak istediğiniz resmi bilgisayarlarınızdan Gramblr uygulamasına doğru sürükleyin. Sürükleme işleminin tamamlanması ile beraber paylaşılması planan resim üzerinde değişiklik yapılıp yapılmaması ile ilili seçenekler gelecektir. Burada filtreleme sayesinde resimin rengini değiştirerek daha canlı görünümler kazanabilmelerini sağlayabilirsiniz.

Filtreleme işlemlerinin tamamlanması ile beraber son olarak resimlerinize gönder başlığı hazırlayıp hastag oluşturarak paylaşım işleminin başlamasını sağlayabilirsiniz. Resimleri anlık olarak payalaşabileceğiniz gibi ileriki bir dönem içerisine de zamanlayabilirsiniz. Zamanlanmış gönderi oluşturmanız durumunda oluşturulan zamanlama süresinde bilgisayarın ve programın kesinlikle açık olması gerekmektedir. Bu işlemleri yapan kişiler, sıkıntısızca bilgisayardan  Instagrama video yükleme işlemini de yapabilir..

Bilgisayardan Instagrama Programsız Fotoğraf Yükleme

Yukarıda vermiş olduğumuz yöntemi kullanmak istemeyenler şimdi vereceğimiz yöntemi gönül rahatlığıyla kullanabilir.

1-Öncelikle Chrome tarayıcınızı açınız.

2-Instagram ana sayfasına hesap bilgilerinizle  giriş yapınız.

3-Sayfa üzerinde boş bir alana tıklayarak “ İncele” kısmına tıklayın veya Ctrl+Shift+C tuş kombinasyonunu kullanarak konsolu açabilirsiniz.

4- “Elements” yazısının hemen sol tarafında bulunan simgeye tıklayın, şimdi mobil cihazlardaki instagramın aynısı olmuş bulunmaktadır. Artık Bilgisayardan instagrama programsız fotoğraf yükleme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı