Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » Bios Şifresi Nasıl Kırılır?
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017

Bios Şifresi Nasıl Kırılır?

Bios Şifresi Nasıl Kırılır?

Bios şifresi kırmak ve bu şifreyi nasıl kullanacağınızı bilmek, bazı durumlarda kesinlikle ihtiyaç olabiliyor. İşte sizin için, bios şifresi nasıl kırılır sorusunun cevabını hazırladık ve en sade şekillerde bu işlemi nasıl yapacağınızı ön plana çıkarmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi bios, ana kartın üzerinde yer alan bir ayardır ve bu ayar bilgisayarınızın pek çok noktasına işlediği için, çok önemli bir ayardır. Hal böyle olunca şifresi de zordur, kırması da zordur. Ama bunun için birkaç farklı yöntem var. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz. Sıralamayı zordan kolaya doğru yapıyoruz.

1- Bios yapısı, bilgisayar sahibinin genellikle müdahale etmediği bir yapıdır. Bu yüzden şifreler fabrika çıkışlı olur (tabi sonradan değiştirilmediyse). O yüzden bios türünü öğrenmeniz gerekiyor. Şayet bios türünü öğrenirseniz (anakart türü de diyebiliriz), o türün kendi şifresini sorgulayabilirsiniz. Bu sizi biraz uğraştırabilir. En azından laptop kullanıcısı iseniz denemenizde fayda var.

2- Bu seçenek ise bios kırıcı program yardımı ile mümkündür. Hemen bir bios şifre kırıcı yazılım indirin (Ücretsiz olanlar işinizi görecektir) ve ardından şifre kırmaya başlayın. Sonrasında size çözüm sunulacaktır ve şifreyi öğrenmiş olacaksınız.

3- Bu işlem ise daha çok masa üstü bilgisayar kullananlar, kasa açmaya imkanı olanlar için geçerlidir. Burada yapmanız gereken, ana kartın üzerinde yer alan bios pilini çıkarmanız olacaktır. Bu kadar. Sonra tekrar takınca size bios şifresi sorulmayacaktır. Kolay gelsin.

Bios Şifresi Nasıl Kırılır? yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Bios Şifresi Nasıl Kırılır? başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.