Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » Boncuklu Ve İpli Bileklik Yapımı
Güncelleme Tarihi: 3 Haziran 2017

Boncuklu Ve İpli Bileklik Yapımı

bileklik

 Boncuklu Ve İpli Bileklik Yapımı

Yazın gelmesiyle beraber takılarımızı almaya veya yapmaya başladık. Genellikle takılarının diğer kişilerden farkı olmasını isteyenler veya farklı bir hobi edinmek isteyenler takılarını kendileri yapıyor. Takı yapmaya yeni başladıysanız boncuk ve ip kullanarak basit takılar yapabilirsiniz. Sizlere bu konuda yardımcı olmak için boncuklu ve ipli bileklik yapımı hakkında bilgi vereceğiz.

Boncuklu bileklik için gerekli olan malzemeler:

-Boncuk istediğiniz renkte ve modelde olabilir

-Tutkal

-İp (istediğiniz renk olabilir.)

-Makas

-Klips

Gerekli olan malzemeleri hazırladıysak boncuklu ve ipli bilekliğimizin yapımına geçebiliriz. Boncuklu ve ipli bilekliği yapmak için şu adımları takip edin:

-İlk işlem olarak ipimizden 6 adet eşit uzunlukta patça kesiyoruz. Bu 6 adet parçanın uçlarını birleştirerek bir düğüm atıyoruz.

-İpimizi düğümledikten sonra, 6 adet bulunan ipimizi ikişerli gruplara ayırıyoruz. Her iki uçta yer alan ikişerli gruba boncuk yerleştiriyoruz. Bu ikişerli grupları tek bir ip gibi düşünüyoruz ve saç örgüsü örer gibi örmeye başlıyoruz.

-Her yaptığımız örgüden sonra uçlarda yer alan iplere boncuklar yerleştiriyoruz. Ve bu ipleri bilek uzunluğumuz kadar örmeye devam ediyoruz. Eğer kalın bileklik seviyorsanız birkaç kez bileğinizi saracak boyutta örebilirsiniz.

-Bilekliğimizin uçlarına klipslerini yapıştırırken Japon yapıştırıcısı kullanıyoruz ve yapıştırdığımız klipslerin kurumasını bekliyoruz.

Yukarıda size basit bir bileklik yapımını anlattık. Boncuk ve ip kullanarak farklı modellerde de bileklikleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Boncuklu Ve İpli Bileklik Yapımı yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Boncuklu Ve İpli Bileklik Yapımı başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.