Genel Blog

Discord Arkadaş Ekleme

Discord Arkadaş Ekleme

Son zamanlarda oyuncular tarafından kullanılan Discord, oyuncuların birbirleriyle sesli bir şekilde iletişim kurmalarına olanak sağlamakta. Bununla birlikte ekipler halinde sohbet etmek isteyen arkadaş grupları da bu platform üzerinden sesli olarak sohbet etmekte olup görüşmelerini tamamen ücretsiz bir şekilde yapmaya çalışmakta. Discord tarzı sesli sohbete izin veren platform sayısı çok fazla olmasına karşın birçoğu ya ücretli ya da stabil çalışmasından dolayı geri planda kaldıklarını, Discord’un gerek tasarım gerek kullanım yapısı gerekse ücretsiz olmasından dolayı birçok kişi tarafından kullanıldığını söyleyebiliriz. Discord’a ilk defa üye olan kişiler bu platform içerisinde yer alan arkadaşlarını bulma konusunda biraz sıkıntı yaşamaktalar. Bundan dolayı bu yazımız içerisinde Discord Arkadaş Ekleme hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Anlatımlarımızı seçenekler üzerinden yaparak en kolay yöntemi belirtmeye çalışacağız.

Discord Arkadaş Ekleme Yöntem-1

Discord’a üye olan kişiler, internet sitesi üzerinden programı indirim kurulumunu yaptıktan hemen sonra ilk iş olarak arkadaş ekleme kısmına geçmektedirler. Arkadaş eklemenin iki farklı yöntemi bulunmaktadır. İlk yöntem; arkadaşlarınızın profil ismi ve numarası üzerinden eklemek, diğerinin ise ortak olarak bulunan gruplar içerisinden ekleyebileceğiniz belirtmek istiyoruz. Yöntem-1 içerisindeki arkadaş ekleme durumunu anlatacak olursak; Discord hesabınıza giriş yapmanız durumunda sol alt bölümde bir çarkın yer aldığını göreceksiniz. Çarklı kısıma giriş yapamanız durumunda profilinize ait kullanıcı adı ve kullanıcı numarasını göreceksiniz. Arkadaş eklemek istediğiniz kişiden bu bilgiyi isteyerek arama bölümüne yazmanız durumunda arkadaş ekleme işlemini başarılı bir şekilde yürütebilirsiniz.

Discord Arkadaş Ekleme Yöntem-2

Yukarıda da dile getirdiğimiz üzere Discord arkadaş eklemenin bir diğer yöntemi de kişi ile aynı grupta olmanız durumunda işlemektedir. Gruplar bölümünden istediğiniz bir gruba giriş yapmanız durumunda sol bölümden ayrıntılı olarak grup içerisinde bulunan kişileri görebilirsiniz. Herhangi bir grup üyesinin üzerine gelerek fare ile sağ tıklamanız durumunda “Arkadaş Olarak Ekle” seçeneğinin yer aldığını göreceksiniz. Grup içerisinde arkadaş ekleme işleminin oldukça basit olduğunu saniyeler içerisinde aktarım işlemlerinin tamamlandığını dile getirebiliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı