Nasıl Yapılır

Discord Bot Ekleme

Discord Bot Ekleme

Daha önce Discord hakkında hazırladığımız yazılar içerisinde bu alanın kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler vermiştik. Discord, yapı itibari ile oyuncuların ya da toplulukların sesli olarak birbirleri ile görüşmeler yapmasına olanak sağlayan bir platform olduğunu, sunulan hizmetin tamamen ücretsiz olduğundan bahsedebiliriz. Oluşturulan bir grup içerisinde tam yetkiye sahip olan adminler, gruplarını istediği şekilde yönetebilmekte olup özelleştirebilme konusunda tam yetkiye sahiptir. Ufak grupları yönetme konsunda sorun yaşamayan kişiler, yüzlerce kişiyi yönetirken çok sorun yaşamalarından ötürü otomatik bot sistemlerini kullanmak istemektedirler. Birçok grubun Discord Bot Ekleme konusunda sorunlar yaşamalarını görmemizden ötürü bu konu hakkında bazı araştırmalar yaparak sizlere bu konuyu nasıl çözebileceğinizi dile getirmeye çalışacağız.

Discord Bot Ekleme

Discord Bot Ekleme konusunda arayışlara giren kişiler, aşağıdaki anlatımı adım adım uygulamaları durumunda sunucularına bot ekleme işlemini otomatik olarak ayarlayabilecekler. Bu botlar, daha çok sunucularınızdaki üyelere eğlenceli vakitler geçirtebilmeniz için tasarlanmıştır. Otomatik olarak müzik çalabilir, istediğiniz yazıları belirli aralıklarla yazabilir yani kısaca siz ne isterseniz onu yapabilir. Bot eklemesi yapabilmek için sahip olunan sunucunun kesinlikle admini olmanız gerekmektedir. Standart üyelerin bu tarz işlemler yapmaya yetkileri bulunmamaktadır. Discord Bot Ekleme işleminde uygulanması gereken adımlar;

  • Discord Bot Ekleme işlemi yapmak istiyorsanız öncelikle BU bağlantı adresi üzerinden bot sistemini gruba davet ediyorsunuz.
  • Bağlantı adresine girmeniz ile beraber bot davet aşamasına geçerek bir sunucu seçimi yapmanız istenecektir. Liste halinde gelen sunucular listesinden botu eklemek istediğiniz, yöneticisi olduğunuz grubu seçerek Doğrula butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçiniz.
  • Bir sonraki aşamada ise botun sahip olacağı görev ve yetkileri belirlemeniz gerekmekte. İsterseniz otomatik olarak tanımlı gelen yetkileri kabul edebilirsiniz, isterseniz de özelleştirerek hangi yetkilere sahip olmasına karar verebilirsiniz.
  • Yetkilendirme aşamasının da geçilmesi ile beraber son aşamada sizlerden Google Captcha Doğrulaması istenecektir. Bu işlemi yapan kişinin bir bilgisayar kullanıcısı olup olmadığına karar veren sistem, gerekli işlemlerin yapılması ile beraber doğrulamayı yaparak botu sunucuya aktaracaktır.

Bu işlemlerin tamamlanması ile beraber artık sunucunuza girerek botu aktif hale getirip kullanımını yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı