Genel Blog

Discord Grup Nasıl Kurulur?

Discord Grup Nasıl Kurulur?

Başta oyuncular olmak üzere birçok kişinin toplu sohbet için kullanmaya başladığını Discord bu alanın lideri konumuna kadar gelmeyi başarmıştır. TeamSpeak, RaidCall, Skype gibi geçmişi uzun yıllara dayanan uyguları tek bir hamlede mahveden Discord, oyuncuların ekipleri ile sohbet etme konusundaki yegane yazılımlardan birisi haline gelmiştir. Ekibiniz ya da arkadaşlarınız ile sesli olarak görüşmek için bu alana giriş yapmak istiyorsanız öncelikle Grupların nasıl açıldığını merak ediyorsunuzdur. Bu yazımız içerisinde Discord Grup Nasıl Kurulur? hakkında bilinmesi gereken tüm ayrıntıları dile getirmeye çalışacağız.

Discord Grup Açma İşlemi Nası Yapılır?

İlk olarak Discord’un masaüstü için tasarlanmış olan uygulamasına giriş yaparak resimde gösterdiğimiz artı işaretine tıklamanız gerekmektedir. Eklediğimiz görselde bizim daha önce katıldığımız gruplar da gösterilmekte. Sizler eğer ilk defa giriş yaptı iseniz sol bölümde sadece artı işareti yer alacaktır.

Artı işaretine tıklayan kişiler, tam da yukarıda eklediğimiz gibi bir ekran ile karşılaşacaklardır. “Oh, Başka bir sunucu daha mı?” diye sorulan bu alanda ” Bir Sunucu Oluştur” kısmına tıklıyoruz.

Bir Sunucu Oluştur Seçeneğinden sonrasında artık Discord Grup Nasıl Kurulur? bölümünün son aşamasına geçmeye başladığımızı göreceksiniz. Burada Sunucu Adı bölümünden grubunuza vereceğiniz ismi oluşturabilir, sunucunuzun hangi ülke üzerinden oluşturulması gerektiğini planlayabilirsiniz. Ülkemizden yapılan Discord görüşmelerinde en güzel performansın “Central Europe” bölgesi tarafından sağlandığını söyleyebiliriz. Son olarak eklemek istediğiniz bir grup kapak resmi var ise onu ekleyerek oluştur tuşuna basabilirsiniz.”

Bizim anlatımımız sizlere biraz uzun gibi gelmiş olmasına rağmen bu işlemleri yapmanız sizlerin sadece birkaç dakikasını alacaktır. Artık akıllı telefonlar üzerinden bakiye harcayarak eş, dost, akraba ile konuşma devrinin sona erdiğini, insanların para harcamaktan ziyade bu şekilde teknolojik imkanlardan yararlanarak sınırsız, bedava görüşmeler yaptığını söyleyebiliriz. Discord’u birçok kişi sadece oyuncular için tasarlanmış bir yazılım olarak göstermektedir. Sıklıkla oyuncular tarafından kullanılan bu yazılım, bu tür düşüncelerin meydana gelmesine neden olmakta. Oysa; Discord, tüm kullanıcılara açık bir platform olduğunu, isteyen kişilerin istediği zaman dilimi içerisinde bu alana giriş yapabileceklerini belirtmek istiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı