Genel Blog

Discord Müzik Botu

Discord Müzik Botu

Toplu bir şekilde insanların sohbet etmesine olanak sağlayan Discord, son zamanlarda yakaladığı popülerlik ile birçok kişinin gönlünde taht kurmuş durumda. Özellikle oyun oynayan kişiler, oyun arkadaşlar ile iletişim kurma, taktik geliştirme strateji belirleme konusunda bir ekip çalışması yapmak istemeleri durumunda birbirleri ile kontak kurmak isterler. Bu konuda güzel çözüm önerileri sunan Discord, yüzlerce kişinin bir araya gelerek sınırsız bir şekilde ücretsiz olarak sohbet etmelerine olanak sağlamakta. Sadece oyun oynayanların kullandığı bir alan olarak görülmeyen Disccord, toplu sohbet etmek için de en güzel alternatif seçenekler arasında yer almakta. Bu alanda hizmet veren uygulamalar ya da programların birçoğu ücretli olarak sunulmasına karşın Discord tamamen ücretsiz hizmet vermesinden dolayı daha ön plana çıkmıştır. Discord grup yöneticileri, oluşturdukları gruplardaki kullanıcıların iyi vakitler geçirmesine olanak sağlarken alternatif çözümler ile her isteğin yerine getirilmesine de olanak sağlamaka. Grup içerisinde özel bir alan oluşturan oda sahipleri, Discord Müzik Botu sayesinde üyelerinin eğlenceli vakitler geçirmelerine olanak sağlamakta.

Discord Müzik botunun nasıl oluşturulacağı hakkında birçok soruların geldiğini gördük. Bu konuda müzik botu kullanan grup yöneticileri ile iletişime geçerek bu özelliği nasıl aktif ettiklerini sorarak sizler için öneriler almaya çalıştık. Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda, aslında müzik botu kurmanın oldukça kolay ve basit bir iş olduğunu gördük. Amaç, birkaç kod ile otomatik playlist oluşturmak olduğunu, geri kalan tüm işlemlerin YouTube üzerinden halledildiğini gördük. Discord Müzik Botu kurulumunun nasıl yapılacağı ile ilgili anlatıma geçecek olursak;

-İlk olarak AmyBot’un internet adresine giriş yapıyoruz. Kolaylık olması açısından BU bağlantı üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

-AmyBot adresine giriş yapmanız ile beraber karşınıza çıkan bölümler arasından “Get Started” bölümünü tıklayarak bot ekleme bölümüne geçiş yapınız.

-Gelen pencere sizlere hangi sunucunuza bot ekleyeceğiniz ile ilgili bir soru soracaktır. Bot eklemek istediğiniz sohbet grubunu seçerek aşağıdaki doğrulama butonuna basınız.

-Doğrula ben gerisini tıkladıktan sonra karşınıza eğer “Yetkilendirildi!” şeklinde bir uyarı gelirse botumuz başarılı bir şekilde eklenmiş demektedir. Eğer bu ifade gelmediyse işlemlere başla yapmayı deneyiniz.

-Bot ekleme işlemi yapıldıktan sonra aşağıdaki komutları uygulayarak discord sunucunuza istediğiniz şekilde müzik ya da Radyo ekleme işlemi yapabilirsiniz.

Discord Müzik Botu Komutları

amy!join: Amy’i grubunuza eklemek ve bütün özellikleri başlatmak için gerekli komut. Bu komutu yazmadan diğer komutları uygulayamazsınız.

amy!leave: Amy botunu sohbetten çıkarır.

amy!ytsearch: Youtube’da istediğiniz şarkıyı aratır ve çıkan sonuçları listeler.

amy!clear: Komutun yanına ekleyeceğiniz rakam kadar grup sohbetindeki mesajları siler. amy!clear 50 yazarak son 50 mesajı silebilirsiniz.

amy!play: Oynatmayı başlatır, sırada hangi şarkı oynatılacaksa onu oynatır, radyoyu durdurur.

amy!stop: Şarkıyı veya radyoyu durdurur.

amy!queue: Bir youtube şarkısını sıraya koyar. Örneğin amy!queue linkin park papercut yada amy!queue https://www.youtube.com/watch?v=vjVkXlxsO8Q

amy!np: O sırada çalınan radyo veya şarkı hakkında bilgi verir.

amy!skip: Sıradaki şarkıya atlamanızı sağlar.

amy!station: Radyoyu açar. amy!station jazz yada amy!station pop şeklinde yazabilirsiniz. amy!station turkish yazarsanız listedeki bazı Türkçe radyoları da çalıyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı