Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » Yeni Bir E-Posta Hesabı Nasıl Açılır?
Güncelleme Tarihi: 7 Eylül 2018

Yeni Bir E-Posta Hesabı Nasıl Açılır?

Gmail Hesap Açma

Günümüzde tüm işlemlerin yavaş yavaş sanal platformlara taşınmasıyla birlikte her bireyin kendisine ait bir E-posta hesabı açma gereksinimi ortaya çıkmıştır. Bu gereksinim sonucunda yeni bir mail hesabı açmak için neler yapması gerektiğini bilmeyen bireyler için detaylı bir anlatım hazırladık. Google’ın ücretsiz olarak sunduğu Gmail e-posta servisi üzerinden yeni bir mail hesabı oluşturmak için neler yapmanız gerekiyor?

Dijital dünya üzerinde bireysel veyahut ticari amaçla oluşturulan, kişi ve kurumlar arasında gerçekleştirilen yazı veya görsel destekli içeriklerin gönderimini sağlamak için kullanılan bir mesajlaşma sistemi olarak tanımlayabileceğimiz sistem E-posta sistemleridir. Herhangi bir web sitesine üye olurken ilk olarak istenen bilgilerden birisidir. Bir bireyin internet üzerinde bir işlem yapabilmek için e-posta hesabı olması zorunludur denebilir. E-mail hesabı oluşturmak için tercih edebileceğiniz birçok servis sağlayıcısı bulunmaktadır. Bunların başında birçoğumuzun bildiği Google firmasına ait Gmail servisidir. Hatta birçok kullanıcı şu sözü arkadaşlarına iletmekte; Güvenilir ve hızlı bir e-mail hizmeti için Gmail hesabı aç.

Gmail Hesap Açma

Gmail’e kaydolmak için öncelikle bir Google hesabı oluşturmanız gerekiyor. Google hesabınızla birlikte Gmail hesabınız otomatik olarak aktif hale gelecektir. Aynı zamanda bu hesabı Youtube vb. tüm Google hizmetlerinde kullanabilirsiniz.

  • İlk olarak Google Hesabı Oluşturma sayfasını ziyaret etmelisiniz.
  • Gmail hesabı açmak için bu sayfada yer alan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
  • Oluşturduğunuz bu hesap ile Gmail adresinden oturum açın.

Aslında bir e-posta hesabı oluşturmak işte bu kadar basit.

Farklı Bir E-posta Adresi Açma

Gmail’in sunmuş olduğu hizmetten memnun değilseniz ya da farklı bir servis sağlayıcısını tercih etmek istiyorsanız bu konuda yardımınıza eskiden Hotmail olarak bilinen günümüzde Outlook olarak isimlendirilen Microsoft’a ait e-mail servisi bulunmaktadır. Gmail’de olduğu gibi tamamen ücretsiz olan bu servis ile neredeyse tüm E-mail işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hotmail hesabı açma işlemleri de Gmail hesabı açmak kadar kolay.

  • Öncelikle Hotmail hesabı açma sayfasını ziyaret etmeniz gerekmektedir. (live.com)
  • Sizi karşılayan sayfada altta yer alan “Yeni bir e-posta adresi alın” yazısına tıklayın.
  • Kaydetmek istediğiniz (kullanmak istediğiniz) e-mail adresini yazarak uzantı tercihini yapınız. (com, Outlook.com.tr, Hotmail.com)
  • İleri demeniz ardından sistem sizden bir şifre tanımlamanızı isteyecektir. Şifrenizi belirleyerek tekrar İleri demelisiniz.
  • Adınız ve Soyadınızı girmeniz gereken bir sayfa sizi karşılayacaktır. Alanları doldurarak tekrardan “İleri” butonuna tıklamanız yeterli.
  • Vatandaşı olduğunuz ülke ve doğum tarihi bilgilerinizi doldurmanız istenecektir. Tüm işlemler bu kadar yeni hesabınız hayırlı olsun.
Yeni Bir E-Posta Hesabı Nasıl Açılır? yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Yeni Bir E-Posta Hesabı Nasıl Açılır? başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.