Nasıl Yapılır

Ebay’dan Paypal’sız Alışveriş Yapmak

Ebay’dan Paypal’sız Alışveriş Yapmak

Amerikan şirketi eBay, internet dünyasında ki en büyük açık artırma usulü ile alışveriş yapma imkanı sunan bir şirkettir. 3 Eylül 1995 yılında Kaliforniya’da kurulan eBay Paypal ödeme sistemi ile de oldukça güvenilir bir sitedir. Fakat Paypal kısa bir zaman önce Türkiye’den çekildiğini açıklamış ve Paypal ile alışveriş yapanları zor duruma sokmuştur. Bu sebeple Ebay’dan Paypal’sız alışveriş yapmak konulu yazımızı sizler için paylaşıyoruz.

Her kategoriden ürünün yer aldığı eBay sitesinden Paypal ile hem ürün satın alınabiliyordu hem de ürün satışı gerçekleştirilebiliyordu. Ağırlıklı olarak Paypal ödeme sistemini kullanan eBay üyeleri Paypal’ın Türkiye’de ki Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile yaşadığı sorunlar sebebiyle bu ödeme sistemini artık kullanamaz hale geldi. Güvenilir ödeme sistemi olan Paypal’ı eBay üzerinden kullanamayan üyeler bu sebeple eBay alışverişlerini askıya almak zorunda kaldı.

Paypal Nedir?

Online bir ödeme sistemi olan Paypal, ister kredi kartını kullanarak isterseniz de kullanmadan internet üzerinden alışveriş imkanı sunan bir ödeme yöntemidir. İstediğiniz kişiye yalnızca e-posta adresi aracılığı ile para yollayabilmenizi sağlayan Paypal, Haziran 2016 tarihinde ülkemizde ki faaliyetlerini durdurduğunu açıklamıştır.

BDDK’ya yaptıkları lisans başvurusu reddedilen Paypal’ın başka çaresi kalmamış ve bu nedenle ülkemizde ki faaliyetleri kaldırılmıştır. Aradan geçen yıllara rağmen Paypal yeniden hizmet vermeye başlamamış ve bu sebeple eBay gibi sitelerden farklı ödeme yöntemleri ile ürün alınmaya başlamıştır.

Peki Paypal’sız eBay’dan alışveriş yapma yöntemleri nelerdir?

Moda, sağlık, güzellik, elektronik, ev, bahçe vb. aradığınız her şeyi bulabileceğiniz eBay online alışveriş sitesi zengin alternatifleri ile kullanıcıları kendisine çekiyor. Paypal ile alışveriş yapamayan Türk internet kullanıcıları, Paypal yerine farklı ödeme yöntemleri arayışına giriyor. İnternet erişiminin bulunduğu her yerden alışveriş yapma imkanı sunan eBay, diğer alışveriş sitelerinde olduğu gibi ödeme kısmında ‘kredi kartı/banka kartı’ seçenekleri ile iki farklı ödeme alternatifi sunuyor.

Ebay’dan Paypal’sız alışveriş yapmak için kredi kartınız ya da banka kartınızın olması yeterli oluyor. Paypal kadar etkili bir güvenlik yapısı olmasa da uluslar arası düzeyde hizmet sağlayan Ebay herhangi bir problem yaşanmadan kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme işlemlerinin yapılmasına olanak veriyor.

Paypal olmadan eBay sitesinden alışveriş yapmak için eBay sitesine giriş yapıp üye olabilirsiniz. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra almak istediğiniz ürünleri sepete ekleyebilir ve satın alma aşamasında diğer alışveriş sitelerinde olduğu gibi içinde limiti olduğu takdirde kredi kartınızı veya banka kartınızı kullanabilirsiniz. Ödeme aşamasında kredi kartı bilgilerinizi ilgili alanlara girerek ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz. Pratik bir alışveriş imkanı sunan eBay alışveriş sitesini sizde deneyebilirsiniz.

Kredi Kartı ve Banka Kartı İle Ödeme!

Ebay sitesinden Paypal olmadan kredi kartı ya da banka kartı ile eviniz için gerekli olan her türlü eşyayı ya da Türkiye’de bulunmayan tüm elektronik ürünleri uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Türkiye’de ki Ebay kullanıcıları yalnızca yurt dışında ki mağazalardan ürün almak için değil kendi ürünlerini de buradan satabilmek için bu online alışveriş sitesini kullanmaktadır. Hemen kendi adınıza bir hesap açarak tüm bu işlemleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Siz de Paypal olmadan artık alışveriş yapamazsın sözlerine aldırmadan işlemlerinizi nasıl kolay bir şekilde yaptığınızı arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz. Ebay sitesinde farklı ülkelerden satın alacağınız ürünleri araştırmalı, en uygun fiyatı veren ve en güvenilir mağazalardan alışverişinizi yapmalısınız. Elinizde ki fazla eşyaları da buradan satışa sunabilir. Türkiye ve diğer ülkelere ürün satışları gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı