Ana Sayfa » İnternet'e Dair » En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018

En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri

En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri

En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri geçmiş dönemlerde çok fazla ihtiyaç olarak görülmezken artık tercih edilmesi zorunlu olan teknolojik gelişmelerden birisi olarak gösterilmekte. Mail servisleri belirli boyuttaki dosyaların transfer işlemlerine izin vermediğini, yüksek boyuttaki dosyaların ancak dosya paylaşım siteleri tarafından sağlanmakta. Aynı zamanda üzerinden 10 yıl geçse dahi fotoğraflarının koruma altında kalmasını sağlamak bu tür siteler aracılığıyla yapılabilmekte. Bu yazımız içerisinde En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Uploaded

İsveçli yazılımcılar tarafından geliştirilen Uploaded, siteye üye olup mail aktifleştirilmesi yapılması durumunda kişilere ücretsiz olarak 1 GB dosya yükleme hakkı tanımakta. Yüklediğiniz dosya 2 ay içerisinde eğer herhangi bir kişi tarafından indirilmez ise sunuculardan otomatik olarak silindiğini de belirtmek isteriz.

MEGA

Son zamanların en sık kullanılan Dosya Paylaşım Sitesi olan MEGA, şık tasarımı ve onlarca özelliği ile geleceğin en iyileri arasında yer almaya hazırlanmakta. MEGA platformuna üye olan kişiler, kendilerine ayrılan 50 GB’lik sunucuya istedikleri zaman istediği kadar dosya yükleyebilmekte. Toplam 50 GB dosya sınırı geçmediği sürece dosyaların silinmediğini söyleyebiliriz.

iCloud

Apple’a ait dosya paylaşım sitesi olan iCloud, bünyelerinde yer alan müşterilerine muazzam bir hizmet sunmakta. Apple kimliği ile sisteme üye olan kişiler hem cihaz yedeklerini alabilmekte hem de istediği kadar dosyayı platforma atarak yıllarca saklanabilmesine olanak sağlayabilmekte.

OneDrive

Microsoft tarafıdan geliştirilen ve piyasaya sürülen OneDrive, ücretsiz olarak sisteme üye olan kişilere 15 GB depolama alanı tahsis etmekte. Kişiler, isterseler parça parça dosyalar atabilir ya da tek seferde maksimum 10 GB dosya yükleyebilmekte. Yine bu dosya paylaşım sitesinde saklanan veriler üzerinden yıllar geçse de saklanabilmekte.

4Shared

Kişilere herhangi bir şekilde üyelik alma zorunluluğunda bulunmayan 4Sahared, anlık olarak dosya paylaşımına olanak veren platformlar arasında yer almaktadır. Yüklediğiniz dosyanın linkini kullanıcılara ileten 4Shared, link üzerinden istenilen kişilere dosyaların indirilmesine olanak sağlamakta.

DropBox

Dünyanın en çok kullanılan Dosya Paylaşım Sitesi olan DropBox, ücretsiz olarak tüm üyelerine 2 GB dosya paylaşım alanı sunmakta. Android tabanlı telefonlara yüklü olarak gelen DropBox, telefonların modellerine bağlı olarak 100 GB’a kadar depolama alanı sunduğunu söylemek istiyoruz.

En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. En Popüler Dosya Paylaşım Siteleri başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.