Ana Sayfa » Sağlık » Etkili Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?
Güncelleme Tarihi: 1 Mart 2017

Etkili Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

disbeyazlatma

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Zamanla dişler eski beyazlığını kaybedebilir. Bu duruma neden olan pek çok şey bulunur. Özellikle kahve ve çay tüketimi, sigara gibi nedenlerle bu durum daha da çoğalır. Dişleri beyazlatma evde için bazı yöntemler bulunur.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri:

Evde diş beyazlatma yöntemleriyle dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Bunun için ise biraz zaman alacak işlerin devamlı yapmalısınız. Çünkü bu işlemlerin düzenli kullanılmasıyla sonuçların alındığı biliniyor. Sizlerde bu yöntemleri düzenli olarak yaparak, dişlerde görülür şekilde beyazlık elde edebilirsiniz.

Karbonat İle Diş Beyazlatma: Dişleri beyazlatma yöntemleri en bilinen yolu olan karbonat ile diş beyazlatma. Karbonat ile dişlerinizi beyaz ve sağlıklı yapabilirsiniz. Bunun için sadece diş fırçanıza bir miktar karbonat eklemeniz gerekir. Haftada en az 1 kez olmak üzere bu yöntemi yaparsanız, dişlerinizin beyazladığını fark edeceksiniz.

Tuz İle Diş Beyazlatma: Tuzda diğer diş beyazlatma yöntemidir. Bunun için ise sadece sofra tuzunu dişlerinize uygulamanız yeterlidir. Ayrıca tuz yöntemiyle

Jel Yöntemi İle Diş Beyazlatma: Bu yöntemi yine evde ve kalıcı bir yöntemle yapmak isterseniz jeller sizin için en iyi seçim olacaktır. Hekimler tarafından verilen yöntemi dişlerinizde belirli bir müddet kullanmanız gerekir. Ev tipi denilen bu diş beyazlatma tekniği haftalar içinde sonuçlar vermeye başlayacaktır. Bunun için ise beyazlatıcı jeli yatmadan önce dişlerinize sürerek bekletmeniz yeterli olacaktır. Jelin dikkatli bir biçimde sürülmesine ise dikkat etmelisiniz. Çünkü jel diş etleriyle temas ettiğinde tahrişler ortaya çıkarabilir.

Lazer Yöntemi İle Diş Beyazlatma: Öte yandan doktora giderek de dişlerinizin kalıcı beyazlığa gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlem ise lazer yöntemiyle diş beyazlatma yapılmaktadır. Lazer bu işlemde sadece diş beyazlatıcı olarak kullanılır. Yine beyazlatıcı jel dişlere dökülerek, lazerle beyazlatma işlemine gidilir. Lazer dişlerinize zarar vermeyecektir. Sadece jelin etkisini ortaya çıkararak, dişlerinizin beyaz kalmasını sağlar. Bu işlem kalıcı bir sonuç vererek uzun dönem boyunca kullanılabilir.

Etkili Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir? yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Etkili Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir? başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.