Ana Sayfa » Sağlık » Evde Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?
Güncelleme Tarihi: 1 Mart 2017

Evde Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

distası

Evde Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Diş taşı temizliği için pek çok yöntem bulunur. Bunlardan biride evde yapılacak olan diş taşı temizliğidir. Bu şekilde diş taşlarını rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Evde Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Dişlerin diplerinde bulunan kireç görüntüsüne diş taşı adı verilir. Diş taşları uzun süre temizlenmediğinde ortaya kötü bir görüntü çıkar. Bu yüzden durumun daha kötüye gitmesine izin vermeden diş taşlarının çaresine bakılmalıdır. Diş taşları ilgili kliniklerde temizlenebilir. Öte yandan buna alternatif olarak kendiniz de bu işlemi yapabilirsiniz.

Evde Diş Taşı Temizleme Yöntemleri:

Sizlerin evde diş taşı temizleme yöntemleri olarak kullanabileceğiniz iki yol vardır. Bunlardan ilki karbonat yöntemidir. Karbonatın dişleri beyazlattığı ve sağlıklı bir görünüme getirdiği bilinir. Ayrıca karbonat evde diş taşı nasıl temizlenir sorusunun da cevabı olacaktır. Diş fırçasına az miktarda eklediğiniz karbonatla dişlerinizi fırçalamanız yeterlidir. Karbonatın tadı oldukça kötü olduğu için, bunu dile ve ağza değdirmeden yapmalısınız. Çünkü karbonat dilinizde çok kötü bir tat bırakabilir. Fırçalama işlemi bittiğinde dişlerinizi durulamanız yeterli olacaktır. Bu işlemi belirli aralıklarla yaparsanız, diş taşlarınızda önemli düzelmelerin olduğunu göreceksiniz.

Kahve Yöntemi: Kahvenin dişler için pek çok faydası bulunur. Kahve hem diş taşlarını doğrudan temizlerken, hem de dişlere parlak bir görüntü verebilir. Bu yüzden yapmanız gereken oldukça kısa bir işlem bulunmaktadır. Kahve telvesiyle dişlerinizi fırçalamalısınız. Kahvenizi içtikten sonra oluşan telveyi alıp, dişlerinize sürerek bu işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca diş fırçanıza ekleyerek de, bu işlemi yapmanız mümkün olacaktır. İki yöntemde kısa sürelerde sonuç verecektir. Bunun için ise bunları düzenli olarak yapmanız gerekir. Ayrıca yılda bir kez olmak üzere diş hekiminize uğramalısınız. Diş taşlarının temizliği hekimler aracılığıyla da bu şekilde yapılabilir. Diş taşlarının çoğalmaması için mutlaka tedavi edilmesi gerekir.

Evde Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır? yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Evde Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır? başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.