İnternet'e Dair

Facebook Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfa Birleştirme son zamanlarda birçok sayfa sahibinin merak ettiği unsurlar arasında yer almaktadır. Aynı kategoride, aynı isimde olup olmasına bakılmaksızın aktif olarak kullanılmayan sayfaların gereksiz durmalarının önüne geçmek adına bir düzenlemeye giren Facebook, birleştirme işlemi yaparak iki sayfanın tek sayfa olmasına olanak sağlar. Facebook Sayfa Birleştirme işlemi çoğu kişi tarafından gereksiz olarak görünse ya da gösterilse de sosyal medya ile iç içe olan kişiler için oldukça büyük bir fırsat olup işleyişlerinin bir düzen kazanmasına olanak sağlar. Birleştirme işlemi yapmak isteyen kişilerin uyması gereken tek kural; birleştirilecek her iki sayfanın da Facebook politikalarına uygun olarak geliştirilmiş olması gerekmektedir.

Facebook Sayfa Birleştirme işlemi yapmak isteyen kişiler profillerinde hazır olarak bulunan iki sayfayı belirlemeleri, sonrasında ise aşağıda yer alan talimatları sırası ile uygulamaları gerekmektedir.

  • Sayfa birleştirmek isteyen kişiler öncelikle BU bağlantı adresi içerisinde yer alan birleştirme bölümüne giriş yapmalıdırlar.
  • Giriş ekranı içerisinde Merge adı altında kişilere birleştirmede hangi sayfaların birleştirileceğinin seçilmesi istenecektir. İlk seçeneğe birleştirme sonrasında kalacak sayfayı, ikinci sıraya ise birleştirme sırasında aktarılacak sayfayı seçmeleri gerekmektedir. İlk seçeneğe eklenecek sayfa, sizin gelecekte de kullanacağınız sayfa olacağını hatırlatmak istiyoruz.
  • Normalde birleştirilecek sayfalar farklı isimlerde dahi olması durumunda birleştirme işlemi başarılı bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Aksi bir durumda verilen bir hata durumunda kişiler Facebook destek ekipleri ile iletişime geçerek sorun hakkında bilgi alabilirler. İşlemin onaylanması durumunda Facebook kişilere yaptıkları işlemi onaylayıp onaylanmadıklarını sormaktadır.

Bir Facebook sayfasının kaç kez başka sayfalar üzerinden birleştirme alabileceği ile ilgili bir sınırlandırma bulunmamaktadır. Sürekli olarak sayfa birleştirme işlemi yapan sayfalar belirli bir süreden sonra engellemeye maruz kalabilir, birleştirme işlemi sonrasında beğenileri tam olarak gelmeyebilir. Birleştirme anında iki sayfanın sahip olduğu beğeniler tek hale getirilerek kişilere sunulmaya çalışılmaktadır. Eğer her iki sayfada da beğeniler ortak kişilerden yapılmış ise bu sayılar tek bir kişi olarak yansıtılacaktır. Beğeniler bir anda gelmeyerek saatlere yayılmakta olup kişilere bir işleyiş ile sunulduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı