Nasıl Yapılır

Facebook Sayfaya Yönetici veya Editor Ekleme

Facebook Sayfaya Yönetici veya Editor Ekleme

Facebook Sayfaya Yönetici ve ya Editor Ekleme konusu sayfa yöneticilerinin sıklıkla aramak istediği terimler arasında yer almaktadır. Yeni oluşturulan bir sayfa sadece bir kişi idaresinde yönetilebilirken belirli bir beğeniye ulaşmış, bir kitle edinmiş sayfalar maalesef ki tek kişi kontrolünde yönetilememektedir. Bir sayfa yönetmek demek kitleye uygun ve hitap eden paylaşımlarda bulunmak demektedir. Ne kadar kaliteli ve güzel ve sürekli paylaşımlarda bulunan sayfalar, beğenilerini her geçen gün artırmakta olup Facebook’un en çok beğenisi olan sayfalar arasında yer almalarına katkı sağlamaktadır. Bu nedenle kendilerine yardımcı olmak isteyen kişileri editör ya da yönetici olarak atamak isteyen kişiler, Facebook Sayfaya Yönetici ve ya Editor Ekleme konusu üzerine sürekli araştırmalarda bulunmaktadır.

Mevcut durumdaki sayfalarınız ile ilgilenemiyor, paylaşım yapmakta zorlanıyor iseniz moderatör ya da Editör alımı yapmak en mantıklı hareketlerden birisidir. Facebook Sayfaya Yönetici ve ya Editor Ekleme işlemini nasıl yapacağımıza gelecek olursak; Öncelikle kişiler ilk olarak kendi Facebook hesaplarına girmeleri gerekmektedir. Kendi hesaplarına giriş yapan kişiler sol üst bölümde sahibi ya da yöneticisi olduğu sayfaları görecektir. Her sayfanın kendisine özel bir yönetim paneli ve Ayarlar bölümü bulunmaktadır. Açılan sayfanın yine sol üst bölümünde bir Ayarlar sekmesinin bulunduğunu ve ilk etapta buraya giriş yapılması gerektiğini belirtmek istiyoruz. Bu bölüme giriş yapan kullanıcıların yapması gerekenler;

Sayfa Ayarları bölümüne giriş yapan kullanıcılar, sol yan panel içerisinde bulunan bölümlerden “Sayfa Görevleri” kısmına giriş yapmaları gerekmektedir. Facebook Sayfaya Yönetici ve ya Editor Ekleme işlemini buraya kadar getiren kişiler, bu etap sonucunda açılan kutuya istediği ismi yazarak sayfa içerisinde hangi görevde bulunabileceğini belirleyebilirler. Şu an kişin Sayfalarda sadece Yönetici ya da Editör seçenekleri bulunmaktadır. Yönetici, sayfa ile ilgili her türlü işlemi yapabilecek kadar geniş yetkilere sahip olurken Editörlerin tek görevi sayfa içerisinde gönderi paylaşmak, paylaşılan gönderilere atılan yorumlara yanıt vermektir. Tanımadığınız kişileri de sayfalarınıza Editör olarak alabileceğinizi, size ya da sayfanıza herhangi bir zarar getirmeyeceğini belirtmek istiyoruz.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı