İnternet'e Dair

Facebook’tan Video Nasıl İndirilir?

Facebook’tan Video Nasıl İndirilir?

Dünya genelinde sık kullanılan sosyal medya ağlarından birisi ise Facebook’tur. Çeşitli videoların ve fotoğrafların yer aldığı Facebook’ta bazen gördüğümüz bir videoyu çok beğenebilir ve indirmek isteriz. Facebook gibi siteler çok geniş bir video arşivine sahiptir. Dünyanın en büyük sosyal medya ağı olan Facebook’tan video indirmek için uygulayabileceğimiz farklı yöntemler var.

Facebook Video İndirme

Facebook üzerinden video indirmenin en kolay yollarından birisini sizlerle paylaşacağız. İlk olarak ana sayfada veya girdiğimiz sayfada gördüğümüz de Facebook  bizlere aynı sayfa üzerinde yer alan videoyu gösteriyor. Direkt video sayfasına gitmek içinse açıklama kısmında yer alan tarihe basarak video için olan özel sayfaya gitmemiz gerekiyor. İndirmek istediğiniz videonun sayfasına girdiğimizde ise link kısmında yer alan www ifadesini silerek yerine”m” yazıyoruz. Bu bizi mobil sayfaya yönlendirecektir.

Bu link değişimini yaptığımız zaman karşımıza videonun mobil cihazlar için olan hali çıkıyor. Burada videoyu oynatma simgesine tıklıyoruz. Sonra videoya sağ tıklayarak “Video Olarak Kaydet” diyoruz ve seçtiğimiz klasöre videomuz kaydediliyor.

Yukarıda sizlere bahsettiğimiz yol bir Facebook videosunu indirmek için en kısa yoldur. Eğer bu yol ile indiremediyseniz farklı yöntemlerde var. Bunlardan birisi videoları indirmenizi sağlayan sitelerdir. Bu sitelere videonun özel sayfasının linkini kopyalayıp yapıştırarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemleri kullanarak Facebook’ta yer alan istediğiniz videoyu kolaylıkla indirebilirsiniz. Ek olarak bazı tarayıcı eklentileri de indirme işlemi yapmanıza izin verir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı