Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » Filmlere Türkçe Dublaj Nasıl Eklenir
Güncelleme Tarihi: 3 Kasım 2017

Filmlere Türkçe Dublaj Nasıl Eklenir

Filmlere Türkçe Dublaj Nasıl Eklenir?

İngilizce ya da orijinal dilde yer alan bir film için Türkçe dublaj eklemek istiyor iseniz, yapmanız gereken şey Mkvmerge yazılımını kullanmanız olacaktır. Bu yazılımı daha önce yoğun olarak kullandık ve önerdik. Bu yüzden alanında en profesyonel ve en sade yazılım budur diyebiliriz. Çünkü hem detay yok, hem de işlemlerinizi kolaylıkla halletme imkanı sunuyor sizlere. BU sayede daha rahat ve daha kolay bir şeklide hem alt yazı hem de dublaj ekleyebiliyorsunuz. Peki ama bunu nasıl yapacaksınız? Öncelikle elimizde hem orijinal film dosyası olması, hem de Türkçe dublaj ses dosyası olması gerekiyor. Mesela bir filmin sesi çok iyi, bir filmin de görüntüsü çok iyi olabilir. Görüntüsü iyi olan filme, sesi güzel olan filmin yalnızca sesini dahil etmek istiyorsunuzdur. İşte Mkvmerge yazılımı tam da burada çıkıyor karşınıza ve kolaylıkla sesi eklemenizi sağlıyor. Peki ama nasıl?

  • Mkvmerge yazılımını çalıştırın.
  • Sağ tarafta yer alan ekle sekmesini tıklayın ve sonra orijinal film dosyasını bulun, seçin.
  • Ardından kaliteli sese sahip filmi ya da ses dosyasını bulun. Sonra bunu da aynı şeklide programa ekleyin.
  • Programa eklediğiniz her detay parçalanacaktır. Alt alta hem ses, hem görüntü dosyası görünecektir.
  • Buraya dikkat. Dışarı çıkarmak istediğiniz dosyada olmasını istediğiniz şeyleri seçmeniz gerekiyor. Yani orijinal görüntünün yanına bir tik işareti koyuyorsunuz. Ardından orijinal sese de bir tik işareti koyuyorsunuz ve başlat diyorsunuz. Sonra Mkvmerge yazılımı sizin için dosyaları birleştiriyor ve ortaya muhteşem bir film keyfi çıkıyor.
Filmlere Türkçe Dublaj Nasıl Eklenir yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Filmlere Türkçe Dublaj Nasıl Eklenir başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.