Ana Sayfa » Genel Blog » Fotomontaj Yapma Siteleri
Güncelleme Tarihi: 6 Mayıs 2019

Fotomontaj Yapma Siteleri

Fotomontaj Yapma Siteleri

Akıllı telefonların gelişmesiyle beraber insanlarda daha çok fotoğraf çekme isteğinin meydana geldiğini görmekteyiz. Profesyonel kameraları kalitelerine göre belirli bir fiyat aralıklarının bulunduğunu ve ortalama fiyatın dahi oldukça üst segmentlerde yer aldığını söyleyebiliriz. Bu nedenle akıllı telefon üreticileri çıkarmış olduğu her yeni cihazda kamera teknolojisine daha önem vermekte olup insanlara profesyonel çekimler yaptırmaya çalışmaktadır. Bununla beraber çekilen her fotoğrafın sosyal medya üzerinden paylaşılmadan önce bazı ayarlamalara tabi tutulduğunu söyleyebiliriz. Eğer photoshop gibi profesyonel resim düzenleme araçlarına hakim değilseniz alternatif seçenekler üzerinden ilerlemeniz gerekmektedir.

Akıllı telefonların kameraları Sadece fotoğraf çekmek için tercih edilmemektedir. Son yıllarda artık tüm akıllı telefon üretici firmaların üretmiş olduğu telefonlara 1080P video çekip olanağı sunduğunu söyleyebiliriz. Hatta bazı telefonları profesyonel kameralar gibi 4K çekim kalitesi ne dahi sahip olduğu görülmekte. Bu gibi durumların falandı olmasıyla birlikte birçok kişinin ellerinde bulunan resim ve videoları düzenlemek için Fotomontaj Yapma Siteleri arayışlarına girdiğini görmekteyiz. Bu siteler fotoğraf efektleri için herhangi bir program yazılım indirtmeden online bir şekilde resim ve videolar düzenlemelerine olanak sağlamakta. Bu siteler herhangi bir şekilde bilgi sahibi ne de gerek duymadan oldukça iyi çalışmalar ortaya çıkarılmasına da ortam sağlamakta. Sayıları önceden birkaç adedi geçmeyen Online fotoğraf düzenleme siteleri son zamanlarda giderek artarak bir hayli ön plana çıkmayı başarmışlardır.

Online Fotomontaj Yapma Siteleri

 

Photopea Online olarak fotoğraflarınız üzerinde profesyonel düzenlemeler yapabileceğiniz başarılı bir site.

Canva Fotoğraf düzenlemek, kırpmak, üzerine yazı eklemek gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Pixlr Bilgisayar tarayıcınız ile yapabileceğiniz düzenlemeleri, mobil cihazınıza yükleyebileceğiniz Pixlr uygulaması ile düzenleme işlemini hızlı ve kaliteli bir şekilde yapabilirsiniz.

Funny.pho.to Online olarak eğlenceli, mizahi fotoğraflar yapabileceğiniz başarılı bir site.

Pollar Fotoğraf düzenleme editörü olarak kullanabilirsiniz.

Photogramio İphone ve android cihazlarına uygulamasını indirip kullanabilirsiniz.

Photofunia Hazır resimler ile eğlenceli fotoğraflar tasarlayabileceğiniz bir site.

Yukarıda yer alan İnternet sitelerinden hepsi istediğiniz şekilde sizlere photoshop yapma imkânı sağlayacaktır. Resimler üzerinden istediğiniz gibi oynayabilir, belirli bir kızmana keserek daha iyi hale getirebilir, efekt ve çerçeve ekleyerek fotoğraflarınızın daha kaliteli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bununla beraber kısa süreli videolarını da ise birleştirme, resim üzerine yazı yazma videonun görüntü kalitesini arttırma gibi işlemler uygulayabilirsiniz. Video düzenleme konusunda her sitenin destek vermediğini de belirtmek isteriz. Bazı internet sitelerine sunucu barındırma hizmetlerinin sınırlı olmasından dolayı bünyelerine fazla video yüklenmesine izin vermemektedir.

Fotomontaj Yapma Siteleri yukarıda da belirttiğimiz şekilde örnekler ile sizlere açıklamaya çalıştık yorum kısmından düşünce ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Fotomontaj Yapma Siteleri yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Fotomontaj Yapma Siteleri başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.