İnternet'e Dair

Google Adsense Hakkında Her şey – Adsense Alma

Google Adsense Nedir?

Adsense, internet sitesi sahiplerinin google reklamlarını sitesinde yayınlamasıyla, tıklama başına ve gösterim sayısına göre para kazanabildiği en güvenilir online reklam şirketidir. Google Adsense alımında yaşadığınız sıkıntılara çare olabilmek adına bu yazıyı yazmış bulunmaktayız.

 

Google Adsense İle Kaç Para Kazanabilirim?

Kesin bir şey söylemek doğru olmaz ziyaretçi sayınız ne kadar yüksek olursa kazancınızda o kadar yüksek olur.

Genel olarak adsense reklamları site ziyaretçi sayısının %0,03’ü kadar tık alır. TBM değişkendir bu yüzden net bir şey söylemek doğru olmaz.

 

Yeni Siteler Adsense Alabilir mi?

Yeni siteler adsense alabilir ancak bazı ülkelerde 6 ay kuralı var yani web siteniz 6.ayını doldurmadan onay alamazsınız. Ancak bu 6 ay kuralı henüz Türkiye’de uygulanmıyor. Siteniz google politiklarına uygun ve içerik olarak da özgünse adsense alabilir.

Hangi Siteler Adsense Alamaz?

Google politika kuralları çok ciddi olduğu için aşağıda yazacak olduğumuz siteler adsense alamaz. Telif hakkı ile korunan resimleri, yazıları ve videoları barındıran siteler adsense alamaz.

Film izleme siteleri, indirme siteleri, bahis siteleri,+18 tüm siteler, sadece video ve fotoğraflardan oluşan ve kopya içerik barındıran siteler de adsense alamaz.

 

Adsense başvuru yaptım hala cevap gelmedi?

Genelde 3 iş günü içerisinde ilk onay için cevap gelir. Eğer ilk onayı geçerseniz 2.onay için sitenize tekrar bir kod eklemenizi ister. Bu kodu sitenize ekledikten itibaren google botları sitenizi inceler. Ama bu inceleme süresi çok uzun zaman alabilmekte. Sitenizin hiti ile doğru orantılıdır.

Sitenize ait herhangi bir webmaster tools hatası olmaması çok önemlidir. Robot.txt, sitemap, iç dış seo ve kalıcı bağlantılarının doğru bir şekilde ayarlamanız hızlı cevap almanızı sağlayacaktır. Webmaster Toools’da hatalar mevcut ise bunları düzeltiniz.

 

Ne Kadar Sürede Adsense Alırım?

Kesin bir süre söylemek doğru olmaz. İlk onayı kısa sürede geçebilirsiniz ancak 2. Onay aşaması biraz uzun sürmektedir.

 

Google Adsense Almak İçin Kaç Hit Olmalı?

Adsense için hit önemli bir nicelik değildir. Yani 60 hit ile de alabilirsiniz 1.000 hit ile de.

 

Adsense alımı öncesi dikkat edilmesi gerekenler?

Aşağıda verecek olduğumuz bilgileri dikkatlice okuyup uyguladıktan sonra kesin bir şekilde adsense başvurunuz onaylanacaktır.

 

Google Adsense Nasıl Alınır?

 

1-Öncelikle google adsense banı sorgulamalısınız.

Adsense ban sorgulama adlı makalemizi inceleyiniz.

Adsense ban sorgulama işleminden sonra herhangi bir sorun yoksa devam edelim…

2-Site konunuzu belirlemelisiniz. Önceliğiniz adsense ise tek bir konuya yönelik site açmanızı öneririm.

Tek bir konu derken mesela Sağlık konusu üzerine bir site açabilirsiniz.

Eğer benim sitem gibi bir genel blog sitesi açarsanız onay almanız çok zor olacaktır. Genelde başvurunuzdan sonra adsense yetersiz içerik sorunuyla karşılaşacaksınız.

3-Site konunuzu belirledikten sonra şimdi en kilit noktalardan biri olan adsense uyumlu tema seçimi yapmalısınız.

Seçeceğiniz tema sade, page speed hızı ve işlevselliğiyle ön plana çıkan bir tema olmalı.

Kesinlikle ama kesinlikle warez bir tema yüklemeyiniz. Ücretsiz tema seçeneklerini de düşünebilirsiniz veya türk yapımı olan 20-150 tl arası bütçenize göre bir tema alabilirsiniz.

Temanızı seçtikten sonra şimdi bir diğer kilit noktaya geçelim…

4-Sitenize All in seo eklentisini kurunuz. Gerekli ayarları yapınız. Başlık seçimi, etiket seçimi, robot.txt, ve sitemap ayarlarını yapınız. Robot.txt ve sitemap dosyalarını oluşturduktan sonra şimdi webmaster toolsa kayıt olmalıyız.

5-Buraya tıklayarak Google Webmasters’a sitenizi ekleyiniz.

6-Sitemap.xml ve robot.txt dosyalarınızı web master tools’a ekleyiniz.

7-Siteniz özgün içerikte olmalıdır. Minimum 200 kelime olmak üzere 60 tane makale yazınız. (60 tane benim görüşümdür kesin bir sayı yoktur)

Kesinlikle makaleleriniz kopya olmadın tamamı ile kendiniz yazınız. Eğer ben makale yazamam diyorsanız çeşitli sitelerden kendinize yazar tutabilirsiniz.

8-Tabi her şey özgün makale yazmakla da olmuyor. Yazacağınız makaleler google arama motorunda aranacak tarzda makaleler olmalıdır. Mesela Panasonic Telefonu Özellikleri? , Diş taşı nasıl temizlenir? Anlayacağınız üzere makaleleriniz kullanıcıları bilgilendirmeli. Eğer baştan savma makale başlığı seçip yazarsanız adsense onayı alamazsınız.

9-Özgün ve kaliteli makaleler yazdıktan sonra google sıralamasında yükselmeyi bekleyiniz. Makaleleriniz google arama sonuçlarında üst sıraya çıkmaya başladığı ve ziyaretçi sayınız artmaya başladığında adsense başvurusu yapınız.

Eğer bu dediklerimi doğru kavrayıp uygularsanız adsense başvurunuz onaylanır.

 

NOT: Web site işlerinde acemiyseniz aşağıdaki vereceğimiz paketlerden birini seçebilip bizden ücretli destek alabilirsiniz. Yukarıda ki verdiğimiz bilgileri eksiksiz uygularsanız adsense başvurunuz onaylanır. Ama her şeyi yaptım adsense alamıyorum diyenleriniz elbette olacaktır.

Bugüne kadar 10 farklı kişiye adsense alımı konusunda danışmanlık sağladım. Adsense danışmanlık ve gerekli seo ayarlarının yapımı için aşağıdaki paketimizi inceleyebilirsiniz.

Sitemizin iletişim sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Biz size geri dönüş yapacağız.

Etiketler

Admin

{Sitemizi paylaşarak bize destek olabilirsiniz}

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı