Ana Sayfa » İnternet'e Dair » Google AMP Nedir ? – Amp Kurulumu
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2017

Google AMP Nedir ? – Amp Kurulumu

amp

Google AMP Nedir?

AMP, hızlı sonuçlar için web sayfalarını oluşturmaktadır. Bu şekilde statik içerikler sağlayan web sayfalarını görüntüleyebilirsiniz. AMP özellikle mobil cihazlar için önemli bir sistemdir. Çünkü bu cihazlarda görüntülen içeriklerin daha hızlı görüntülenmesini sağlar. Sayfaların daha hafif bir şekilde dizayn edilmesine yarayacaktır.

Özellikle mobil cihazlarda hız açısından pek çok sıkıntı yaşanabilir. Cihazın durumu ve dosyalarından kaynaklı kasılmalar, mobil cihazları daha çok yavaşlatabilir. Bu ise tarayıcıları etkileyecek ve sitelerin daha yavaş olmasına yarayacaktır. Ayrıca mobil cihazlardan bir bilgisayar performansı beklemek yanlıştır. Bu yüzden sayfaların geçişinin daha yavaş olması söz konusu olabilir.

Google AMP Ne İşe Yarar 

Google amp tamamen mobil cihazların bu yavaşlığını çözmek adına oluşturulmuştur.

Bu sistem yıl 2015’i gösterdiğinde Google tarafından duyurulmuştur. Google mobil cihazlarında yavaşlık durumundan şikayetçi olanlar için böyle bir sistem oluşturduğunu açıklamıştır.

Ayrıca bu projede çok büyük siteleride görmemiz mümkündür. Artık  Twitter, Facebook, İnstagram gibi sayfalara da çok hızlı bir şekilde giriş yapabileceğiz. Üstelk bunu kullanılan diğer yöntemlerden farklı olarak 2 kat kadar daha hızlı yapabileceğiz. Mobil cihazlar için bu konuda kullanabileceğiniz çok fazla uygulama veya eklenti olabilir. Ama Google AMP teknolojisi tek başına en hızlı sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Bu sayede sizlerde artık mobil cihazlardaki hız sorununu tamamen çözmüş olacaksınız. AMP artık çoğu bilindik sitelerin sağlamış olduğu bir hizmet olarak devam etmektedir.

Google Amp Kullanımı & Kurulumu

Google Amp wordpress eklentisini indirerek tek tıkla kurmanız mümkündür.Google Amp eklentisini etkinleştirdikten sonra test etmek için yapmanız gereken herhangi bir paylaşımınıza girdikten sonra bağlantınızın sonuna /amp ekleyerek kontrol edebilirsiniz.

 

Google AMP Nedir ? – Amp Kurulumu yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Google AMP Nedir ? – Amp Kurulumu başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.