H1Z1 Sistem Gereksinimleri – Ücretsiz Olacak mı?

0

                                                                H1Z1 Ücretsiz Olacak mı?

Son zamanlarda hem çocuklar hem de yetişkinler için sanal ortamda oynayabilecekleri oyunlar gün geçtikçe artış göstermektedir. Free to play şeklinde oynanan oyunlar oldukça rağbet görmektedir. Bu tarz oyunları oynamak ve indirmek için herhangi bir ücret talep edilmese de oyun oynarken satı alınacak durumlarla karşı karşıya kalınmaktadır. Oyundan oyuna farklılık gösteren bu satın alma işlemleri bazen oyundaki en önemli şeyler için istenir iken, bazen de hiç te önem teşkil etmeyen şeyler için istenilmektedir.

H1Z1 de satın alma işlemi olmadan oynanabilen bir oyundur. Son zamanlarda sıkça duyulan söylentiler arasında yer alan oyunun tamamen ücretsiz olup olmayacağı konusu tartışılmaktadır. Başlangıçta Sony bünyesinde gelişen oyunun son zamanlarda Sony’ den bağımsız olan bir şirkete geçmesi ile birlikte oyun kullanıcılarının aklına gelen tek soru oyunun zamanla tamamen ücretsiz olup olmayacağıdır. Bu söylentilere cevap niteliğinde şirketten gelen açıklamada oyunun free to play (ücretsiz) olacağı açıklaması yapılmıştır. Yani oyun içi satın alma işlemi ile kullanıcılarına sunulacaktır.

Fakat oyun şu an halihazırda ücretli olarak sunulmaktadır. Planlanan sürümü tamamlandığında ise kullanıcılara steam üzerinden free to play halinde sunulacaktır. Fakat son dönemlerde firmadan farklı açıklamaları da basından okumuş bulunmaktayız. Buna göre oyunun ücretsiz olmasından daha çok iki farklı içerikle oyunun geliştiğine ve daha önce satın almış kişilerin bu oyunlara ücretsiz sahip olacakları konusunda açıklama yapılmış bulunmaktadır.

>H1Z1 Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit)

İşlemci: Hyper-Threading destekli Intel i3 Dual-Core.

RAM: 4 GB.

Ekran Kartı: nVidia GeForce GTX 275 serisi ya da daha iyisi.

DirectX: DX 10.

HDD: 20 GB boş alan.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.