İnternet'e Dair

Halil Söyletmez Kimdir?

Halil Söyletmez Kimdir?

Sosyal medyanın en renkli yüzlerinde birisi olarak gösterilen Halil Söyletmez, gencinden yaşlısına birçok kişinin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. İlk olarak 2013 yılında sosyal medyaya giriş yapan Halil, ilk olarak Twitter tarafından sunulan Vine uygulaması ile kendisini göstermeyi başarmıştır. Vine, kişiler tarafından çekilen 6 saniyelik videoların yayımlanmasına olanak sağlayan bir platformdu. Günümüzde sosyal medya üzerinden tanıdığımız ünlü kişilerin neredeyse tamamı Vine uygulaması üzerinden çektiği videolar ile ünlü hale geldiklerini söyleyebiliriz. Twitter, geçtiğimiz yıllarda almış olduğu radikal bir karar ile Vine uygulamasını kapatma kararı almış, artık uygulama üzerinden hizmet vermeyeceğini dile getirmiştir. Halil Söyletmez başta olmak üzere birçok sosyal medya fenomeni Vine’nın kapanması ile Youtube içerisinde yer almaya başlamışlardır.

Aslen Adanalı olan Halil Söyletmez, Liseye kadar Gebze’de yaşamış, liseden sonra direk iş hayatına atılarak çeşitli sektörlerde çalışmaya başlamıştır. Sosyal medya üzerinden popüler olmaya başlayınca çalıştığı işlerden çıkarak tamamen dijital ortamlardan çalışmalara başlamıştır. Çektiği videolar ile birçok kişiyi eğlendirmeyi başaran Halil Söyletmez, oluşturduğu Cumali Ceber tiplemesi ile birçok kişinin takdirini kazanmayı başarmıştır. Cumali Ceber tiplemesi o kadar fazla sevildi ki, takipçileri bu tiplemenin sinemaya aktarılabilmesi için Halil Söyletmez’i topa dahi tutmuştur. Nihayet gelen isteklere boyun eğen Söyletmez, 2017 yılı Ağustos ayında Cumali Ceber filmini sinemalara taşımayarak tanınırlığını dört bir yana taşımayı başarmıştır.

İlk 3 gün içerisinde 100,000 izlenen Cumali Ceber, vizyonda kaldığı sürede 500,000’e yakın izlenme yakalayarak takdir edilmesi Halil’in daha da hırslanmasına neden olmuş durumda. Filmin devam niteliğinde bir filmin daha meydana geleceğini duyurması ile kitlesini daha da büyüten Söyletmez, geçtiğimiz günlerde Cumali Ceber 2 filmin hazırlıklarını bitirerek çekimlerini tamamladı. Yaptığı açıklamalar ile 8 Haziran 2018 tarihinde filmin ekranların karşısına geleceğini duyuran Halil, bu filminin ilk filmine göre rekor kırabileceğini duyurmuştur. Cumali Ceber olmasa idi Halil Söyletmez’in bu kadar popüler olmayacağını söyleyebilirdik. Sosyal medya üzerinden 1 milyondan fazla takipçisi bulunan Söyletmez, birçok filmde yan oyuncu olarak oynayarak sektör içerisinde yavaş yavaş isim kazanmaya başlamıştır. Gelecek yıllardan itibaren daha fazla film ve dizi de oynadığını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı