Genel Blog

Hayrettin Kimdir?

Hayrettin Kimdir?

Asıl adı Hayrettin Onur Karaoğuz olan, genellikle sosyal medya ve Youtube içerisinde kendisini Hayrettin olarak tanınan ünlü isim, 1984 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 2000 yılında liseden mezun olan Hayrettin, 4 yıllık üniversite hazırlığı sonunda Kayseri Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünü kazanmış olup bu bölümü 4 yıl içerisinde bitirmeyi başarmıştı. Üniversite eğitimi sırasında tiyatro ve reklamcılık alanı üzerine ayrı bir eğitim alan Hayrettin, mezun olması ile İstanbul’a yerleşmiş, Beyoğlu’nda bazı mekanlarda stand-up gösterileri yaparak belirli bir kitle kazanmaya çalışmıştır. Üniversite eğitimi sırasında sınıf arkadaşları ile oldukça güzel bir ekip kuran Hayrettin, 200’den fazla oyun hazırlamış olup ülke genelinde onlarca oyun hazırlamışlardır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2007 yılında En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alarak ilk başarısını kazanmıştı.

Eğitim hayatına devam ederken birçok kısa film çeken Hayrettin 2009 yılında internet reklamlarında boy göstermeye başlamıştır. Ilk olarak Yeni Rakı’nın internet için tasarladığı reklamda oynayan Hayrettin daha sonra Turkcell Nar kampanyası için düzenlediği reklam filminde rol almıştır. 2010 yılında toplamda 15 şehir 15 üniversite gezen Hayrettin Doritos sponsorluğunda stand-up gösterileri yaparak ülke genelinde büyük bir kitle toplamayı başarmıştır. 2011 yılında zirveye ulaşan Hayrettin, Star TV ekranlarında kendi ismini taşıyan bir program düzenlemeye başlamıştı. Film sektörüne Giriş yaparak 2010 yılında Gelecekten Bir Gün adlı filmde başrol oynayarak oyunculuğunu da beyazperdeye yansıtmıştır.

Televizyon film ve dizi dünyasına Ara veren Hayrettin 2014 yılında açtığı YouTube kanalıyla dijital ortamda giriş yapmıştı. Ilk etapta YouTube’a önem vermeyen Hayrettin zamanla YouTube üzerinden kitle elde etmeye başlamasıyla tüm işlerini YouTube’a devretti. Başta pilotlar çekmeye başlayan hayrettin, zaman zaman ülke ülke gezerek bizlere yurtdışındaki Türklerin ve yabancıların nasıl yaşadığını göstermeye çalıştı. Diğer video içerik üreticilerine göre profesyonel bir ekip, profesyonel bir kadro ve profesyonel bir ekip oluşturması daha ön plana çıkmasına olanak sağlamıştı. Aktif olarak hala YouTube üzerinden video çekmeye devam eden Hayrettin Günümüzde en popüler Youtuber’lar arasında yer almakta. Şu an 2 milyona yaklaşan abonesi ile kitlesini her geçen gün büyütmeye devam etmekte.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı