Ana Sayfa » İnternet'e Dair » Hemen Çıkma Oranını Düşürme Yöntemleri
Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018

Hemen Çıkma Oranını Düşürme Yöntemleri

hemencıkmadusurme

Hemen Çıkma Oranını Düşürme Yöntemleri

Sitelerin hemen çıkma oranı arama motorlarındaki sıralamalarında ve dönüş oranlarında çok önemlidir. Sitenizin hemen çıkma oranını düşürdüğünüz zaman kısa süre içerisinde sitenizin yükselişe geçtiğini görürsünüz. Peki hemen çıkma oranı nasıl düşürülür? Yazımızda sizlere hemen çıkma oranı hakkında bilgi vereceğiz. Site hızınızı arttırmanız hemen çıkma oranına olumlu katkı sağlayacaktır. Bu konuda oldukça etkili olan, Wp Fastest Cache Ayarları adlı yazımızı okumanızı ve eklentiyi kurmanızı öneriyoruz.

Basit Ama Kaliteli Tasarım

İnsanlar sitenize girer girmez ilk olarak sitenizin tasarımına bakar. Sitenizi ziyaret eden kişiler sitenize giriş yaptıkları zaman aradıklarını kolay bir şekilde bulmalıdır. Sitenize giriş yapan bir kullanıcı aradığı bilgiyi hemen bulamazsa sitenizden hemen çıkacaktır. Bu yüzden kullanıcının gözüne hitap eden kaliteli tasarım gerçekten çok önemlidir.

Tek Konu Odaklı Site

Genellikle konusu genel olan sitelere nazaran tek bir konuya odaklı olan sitelerin hemen çıkma oranı daha düşüktür. Bu tarz sitelere niş siteler diyebiliriz. Niş sitelerde genellikle kullanıcılar daha fazla vakit geçiriyor.

Kullanıcı Dostu Site

Sitenizin tasarımı kadar mobil tasarımı da önemlidir. Eğer sitenizin tasarımı mobil uyumlu değilse yazılar ufak duracak ve fotoğraflar tam belli olmayacaktır. Bu tarz sitelerde genellikle hemen çıkma oranı yüksek olur. Sonuçta kimse yazılarını net okuyamadığı bir siteye girmek istemez. Bu yüzden tasarımınız mobil uyumlu olmalıdır. 

Sitenizde fazla reklam bulundurmanız kullanıcıların sitenizde kısa süre durmasına sebebiyet verecektir. Yazı uzunluğuna göre reklam yerleşimi yapmanız gerekmektedir.

Yazılarınızın içerisinde konu ile alakalı yazılara link vermeniz hemen çıkma oranınızı düşürecektir.

Sidebar alanına benzer yazılar, son yazılar gibi bileşenler eklemenizi öneriyoruz.

Dikkat Çekici Başlıklar

Yazılarınız başlığı olabildiğince dikkat çekici olmalıdır. Fakat bunun yanında abartıdan da uzak olmalıdır. Bu şekilde kullanıcıların dikkatini farklı yazılarda çeker ve o yazıları da okurlar. Bu da sitenizin hemen çıkma oranını düşürecektir.

Hemen Çıkma Oranı Kaç Olmalı

Hemen çıkma oranı değeri için kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Sitenin kategorisine, sektörüne göre bu değerler değişmektedir. 

Hemen Çıkma Oranı Ortalama Değerler

İçerik Odaklı: %50

Üyelik odaklı: %40

Blog: %85

E-ticaret : %30

Son olarak, yazılarınızı görseller veya videolar ile destekleyerek kullanıcıların sitede kalma süresini arttırabilirsiniz.

Hemen Çıkma Oranını Düşürme Yöntemleri yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Hemen Çıkma Oranını Düşürme Yöntemleri başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.