Ana Sayfa » Ders Notları » Her gün Nasıl Yazılır?
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018

Her gün Nasıl Yazılır?

Her gün Nasıl Yazılır?

Birçok kişinin önemli belge ve yazışmalarda yaptığı ufak yazım yanlışları ileride başlarına ufak da olsa sorunlar meydana gelmesine neden olmakta. Birçok kişi, herhangi bir konuda uzun ya da kısa metin yazımı yaparken aynı konuşma dilinde kullandığı şekiller üzerinden cümleler kullanmakta. Oysa, 1932 yılında kurulan Türk Dil Kurumu, Türk dili içerisinde yer alan tüm kelimelerin doğru kullanımlarını açıklamış olup yazılı dilde nasıl kullanılacağını dile getirmiştir. Her yıl dilimize eklenen yeni kelimeler ile birlikte gücünü geliştiren Türkçe, öğrenilmesi en zor diller arasında yer almakta.

Doğru Yazılışı: Her gün

Örnek: Ahmet okula her gün gelmek istiyor.

Birçok kişi, Her gün Nasıl Yazılır? sorusuna ayrıntılı olarak yanıtlar aramakta. Bazı kişiler bu kelimeyi “hergün” olarak kullanmakta bazıları ise “her gün” şeklinde kullanmakta. Her gün Nasıl Yazılır? adlı makalemizde bu kelimenin nasıl kullanılması gerektiğinden bahsetmeye çalışacağız. Elimizde olan sözlük ve resmi belgelere göre bu kelimenin tam olarak doğru kullanım şeklinin “her gün” olduğunu söyleyebiliriz. Bu şekilde kesin bilgiyi aldıktan sonra metin ve yazılarınızda doğru kullanım yapmaya özen göstermenizi rica ederiz.

Yanlış Yazılışı: Hergün

Sıkça yazım hatası yapılan kelimelere aşağıdan göz atabilirsin.

Her gün Nasıl Yazılır? yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Her gün Nasıl Yazılır? başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.