MobilMobil Cihaz

Huawei Honor 9 Lite Özellikleri

Huawei Honor 9 Lite Özellikleri

2018 yılının en çok merak edilen telefonları arasında yer alan Honor 9 Lite, özellikleri ile birçok kişinin uzun süre konuşacağı ürünler arasında yer almakta. 4 kameraya sahip olacak şekilde geliştirilen Honor 9 Lite, sahip olduğu özelliklerin yanı sıra düşük fiyat etiketine sahip olmasından dolayı da birçok kişinin dikkatini üzerine çekmiş durumda. Ülkemizde 1,299 TL’den satışa sunulmaya başlanan cihaz, birkaç hafta içerisinde tüm stoğunu eriterek planlanmamış bir zafer elde etmiş durumda. Sahip olduğu özelliklerin aynı klasmanda yer alan cihazların kat ve kat pahalı olması, tüketicilerin Honor 9 Lite gibi alternatif seçeneklere yönelim göstermelerine neden olmuş durumda. Bu yazımız içerisinde Huawei Honor 9 Lite Özellikleri hakkında bilgiler vererek merak edilen noktalarını açıklamaya çalışacağız.

Tasarımına oldukça dikkat edilen cihazın teknik özellikleri de oldukça iyi planlanmış durumda. Dış görünümü bakımından birçok kişiden tam onay almayı başarmış olan cihaz, özellikleri ile de eksikliğini bir hayli kapatmış durumda. İşlemci olarak birçok üst model telefonun kullanmış olduğu Kirin 659 modelini kullanan cihaz, RAM boyutunu standart olarak 3 GB olarak belirlemiş durumda. Cihaz içerisinde yine standart bir depolama alanı oluşturan şirket, cihazlarını tek bir model olan 32 GB’lik depolama alanı üzerinden satmakta. Yüksek depolama alanına ihtiyaç duyacak kişiler için 256 GB’a kadar Micro SD kart desteği de vermekte. Bununla beraber cihazın diğer teknik özelliklerine bakacak olursak;

Huawei Honor 9 Lite  Teknik Özellikleri

5.65 inç’lik bir ekran boyuna sahip olan Honor 9 Lite, ekran üzerinde 1080*2160 çözünürlük sunarak yüksek görüntü kalitesinin hissedilmesine olanak sağlamakta. Yazımızın ilk başında cihazda 4 adet kamera bulunduğundan bahsetmiştik. Kameraların 2 adedi ön tarafta bulunurken kalan 2’sinin de arka tarafta yer aldığını söyleyebiliriz. Arka kamera toplamda 13 MP+2 MP olmak üzere 2 adet kamera bulunurken ön tarafta da yine aynı şekilde 13 MP+2 MP şeklinde bir kamera bulunmaktadır. Bu kadar güçlü bir donanıma sahip telefonun gün içerisinde sürekli kullanılabilir olması için 3000 mAh gücünde bir bataryası bulunmaktadır. Özelliklerinin oldukça üst segmentte olmasına karşın fiyatının 1,2999 TL olması, cihazın en çok satanlar listesine girmesine olanak sağlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı