İnternet'e Dair

İnstagram Hesabı Şikâyet Edilirse Kapanır mı?

instagramsikayet

İnstagram Hesabı Şikâyet Edilirse Kapanır mı?

Son zamanlarda Facebook kadar yaygın bir uygulama daha hayatımıza giriş yapmıştır. Bu uygulamanın ismi İnstagram’dır.  İnstagram uygulamasında resim, video ve daha birçok şeyi paylaşıp arkadaş takip etme veya takip isteği atma gibi etkinliklerde bulunabiliyorsun. Takip etme durumu olduğundan daha çok takipçim olsun diye tanımadığın kişilerin takip isteğini kabul edebiliyorsun. Bu kişiler çoğu zaman sizi rahatsız edebileceği gibi hesabınızı da ele geçirebilirler. Bu durumda yapacağın işlem seni rahatsız eden kişinin İnstagram hesabı şikâyet etmektir.

Şikayet Ederek Instagram Hesabı Kapatma

Bu İnstagram hesabı şikâyet etme işlemi şu şekilde yapabilirsiniz. Bu kişiler eğer sizin fotoğrafınızı alıp yeni bir hesap açmışlarsa o hesaba girdikten sonra 3 noktalı olan menüden hesabı şikâyet et kısmından şikâyet edebilirsiniz. Ya da sadece bu kişi size mesaj atarak rahatsız ediyorsa onu kendi hesabınızdan engelleyerek bir daha mesaj atmamasını sağlayabilirsiniz. Şikâyet ettiğiniz kişinin hesabının kapanması bazen sadece sizin şikâyetinizle onaylanacağı gibi bazen de daha fazla sayıda kişinin şikâyet etmesiyle kapanabilir. Bu durumlar tamamen şikâyet etme nedeninizin doğru çıkmasıyla ilgilidir.

Instagram Hesabı Şikayet Edilirse Kapanır mı?

Bunların dışında bazen kişiler sırf bazı kişileri sevmediği için şikâyet edebiliyorlar. Bu kişi onlara herhangi bir rahatsızlık vermediği halde bunu yapmaktadırlar. Bu durumda o kişinin İnstagram hesabı Şikâyet edildiğinde hesabı kapanmaz. Aksine siz yanlış bir beyanda bulunup o kişinin hesabını haksız yere şikâyet ettiğiniz için sizin hesabınız kapatılabilir. Kendi hesabınızın kapanmaması için bu tür durumlara dikkat etmenizde yarar vardır. Instagram hesabı kaç kişi şikayet ederse kapanır? sorusuna şöyle cevap verebiliriz takipçi sayısı az olan bir hesabı şikayet edip kapattırmak daha kolay oluyor, 1-10 arası şikayet ile ınstagram hesabını kapattırabilirsiniz. Yüksek takipçili bir hesap şikayet edilirse kapanma ihtimali daha zor olur. 

İnstagram hesap şikayet etmek için buraya tıklayınız.

 

Yorum yap.