İnternet'e Dair

Instagram Kişisel Blog Yapma

Instagram Kişisel Blog Yapma

İnternetin hayatımıza hızlı bir giriş yapması ile beraber birçok alanda yeniliklerin meydana geldiğini ve internete özel bazı kavramların oluşturulduğunu görmekteyiz. Kişisel blog olarak adlandırılan kavram, internet üzerinden yazılar hazırlayarak bunları okuyucu kitlesi ile paylaşılan alanlara verilmiş, son zamanlarda giderek popülerlik kazandığını gözlemlemekteyiz. Sosyal ağ platformları da bu duruma sessiz kalmadığını, yatıkları güncellemeler ile kişisel blog, işletme, tanınmış kişi, sanatçı gibi özel rütbeler oluşturmakta. Bu blog sahipleri hesaplarının sıradan olmadıklarını, kendilerini yansıtacak türde oluşumlar oluşturmaya çalışmakta. Bu yazımızda Instagram Kişisel Blog Yapma hakkında bilgiler vererek hesaplarınızı nasıl kişisel bloğa dönüştürebileceğinizi belirtmek istiyoruz. Bunun için öncelikle yapılması gereken bazı işlemler bulunduğunu hatırlatmakta fayda var.

Instagram Kişisel Blog Yapma işlemi yapabilmek için öncelikle sahip olduğunuz profilin herkese açık olarak yayında bulunmaları gerekmektedir. Gizli hesapların kesinlikle bu işleme tabii olmadıklarını hatırlatalım. Eğer hesaplarınız gizli ise Ayarlar bölümüne giriş yaparak hesaplarınızı gizli bölümden çıkararak herkese açık hale getirin. Hesaplarınızı kişisel Blog yapabilmek için gerekli olan bir diğer yardımcı unsur ise bir Facebook sayfasıdır. Sahip olduğunuz Facebook profilinden yeni bir sayfa oluşturabilir ya da mevcut sayfalarınızı Kişisel blog yapmak için kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey; kullanılacak Facebook sayfasının bağlı olduğu profilin kesinlikle sağlam temellere sahip olması ve spama maruz kalmaması gerekmekte.

Yeni bir Facebook sayfası oluşturacak kişiler açacakları sayfanın bir tanınmış kişiye ait olduğunu belirterek oluşturmalarının daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bu işlemlerin yapılması sonucunda Instagram hesabına giriş yaparak Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz. Ayarlar bölümü içerisinde en aşağıda hesabı “Bir İşletme Hesabına Bağla” bölümünü göreceklerdir. Bu bölümüne giriş yapan kişiler Instagram uygulamasının Facebook’a yönlendirildiğini görecekler. Burada İşletme hesabının hangi Facebook hesabına bağla olacağının seçilmesi gerekecek. Gerekli sayfa seçiminin ardından onaylama işleminin yapılıp yapılamayacağı sorulmaktadır. Onay işlemlerinin verilmesi durumunda Instagram Kişisel Blog Yapma işleminin başarı ile sonuçlandırıldığını göreceklerdir. İşletme hesabı sahibi olan kişiler, istedikleri zaman hesaplarını kişisel blog’dan çıkararak normal hesaplarına dönüştürebilirler. İşletme hesabı, gönderilere reklam verebilme, gönderilerin detaylı istatistiklerini görebilmek gibi olanaklar sunmakta.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı