İnternet'e Dair

Instagram Profil Fotoğrafını İndirme (Büyütme)

Instagram Profil Fotoğrafını Büyütme

1 milyardan fazla kullanıcı bulunan Instagram, her geçen gün büyüyerek sosyal medyanın yeni lideri olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte. Gün içerisinde milyonlarca kişinin milyonlarca fotoğraf, video ve hikaye paylaştığı bu alan beraberinde bazı soru işaretlerinin doğmasına da neden olmakta.İlk etapta mobil uygulama olarak tasarlanan Instagram, zaman içerisinde kitlesinde meydana gelen büyüme ile tarayıcı sürümünü de geliştirmiş olup bilgisayarlar üzerinden de kontrol edilebilir bir hal kazanmaya başlamış durumda. Mobil ve web tarayıcı üzerinden platformu kullanan kişilerin sürekli olarak Instagram Profil Fotoğrafını Büyütme (Yakınlaştırma) sorusunu sormaları, bizim bu yazıyı hazırlamamıza vesile olmuş durumda. Hem kendi profil resminizi hem de bir başka birisinin profil resmini büyütmek istiyorsanız yapmanız gerekenler sırası ile aşağıda belirtilmiştir.

1.Yol 

Instagram profil fotoğraflarını büyültmek isteyen kişiler ilk etapta hesaplarına bir bilgisayar tarayıcısı üzerinden https://www.instagram.com bu bağlantıdan giriş yapmaları gerekmektedir. Bilgisayardan yapılacak bu işlem şu an için uygulamalar üzerinden yapılamamaktadır. Belirtilen bağlantı üzerinden Instagram’ın web sürümüne giriş yapan kişiler, Facebook hesapları ya da kullanıcı adı ve şifreleri üzerinden hesaplarına giriş yapabilirler. Profil resmini görmek istediğiniz kişinin profilinin gizli olup olmamasının bir önemi yoktur. Birazdan yapacağımız anlatım ile profilin herhangi bir önemi olmadan profil resmi görebileceğinizi belirteceğiz. İstediğiniz kişinin profiline girerek profil resmine doğru gelerek mouse ile sağ tıka basmanız gerekmektedir.

Profil fotoğrafına sağ tık yapmanız ile beraber gelen seçenekler arasından “Resmi Yeni Sekmede Aç” şeklinde bir uyarının geldiğini göreceksiniz. Yeni sekme de gelen resmin URL bağlantısına giderek resmin kaç piksel ile gösterildiğini görebilirsiniz. s320x320 şeklinde gösterilen resmin boyutlarını istediğiniz gibi oynayarak resmin büyümesini, küçülmesini sağlayabilirsiniz.  Büyütme ve küçültme işlemlerinin bu kadar basit olduğunu görebilirsiniz. Bununla beraber bu işlemler sırasında istediğiniz kişinin profil resmini bile indirerek depolanmasını sağlayabilirsiniz. Instagram Profil Fotoğrafını Büyültme(Yakınlaştırma) konusunda bazı kişilerin uygulamalar indirmeniz gerektiğine dair bilfirimler göstermesi durumunda bunlara kesinlikle aldırış etmeyiniz. 3. parti yazılımların hesaplarınızı ele geçirme, şifrenizi öğrenebilme gibi işlemlerinin bulunduğunu bilmeniz gerekmektedir.

2.Yol ( Daha Basit )

Instagram Profil Fotoğrafı İndirme (Büyütme)

Öncelikle buraya tıklayarak verdiğimiz siteye giriş yapınız.

Bu siteye giriş yaptıktan sonra profil fotoğrafını görmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazmanız yeterli olacaktır. Çok basit bir şekilde yapabileceğiniz işlemi videolu şekilde aşağıda paylaşıyoruz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı