Genel Blog

Instagram Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum

Instagram Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum

Instagram Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum sorunu son zamanlarda birçok kişinin yaşamış olduğu sıkıntılar arasında yer almakta. Bu sorunun nedeni aslında telefon numaranızı değiştirmeniz ile ilgili olmadığını, Instagram’ın iki faktörlü kimlik doğrulaması durumundan dolayı meydana geldiğini söyleyebiliriz. Instagram Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum sorunu ile karşılaşan kişilerde genel olarak iki faktörlü cep telefonu doğrulama sisteminin açık olmasından dolayı hesaplarına genç yapamadıklarını söyleyebiliriz. Eski numaralarını sisteme güvenlik unsuru olarak tanıtan kişiler, Instagram’a her yeni giriş yapmaları durumunda telefonlarına gelen doğrulama kodunu sisteme giriş yapmaları durumunda hesabına erişmekteydiler. Güvenlik olarak tanımlanan bu sistem, hesabın başkaları tarafından ele geçirilmesinin önüne geçmekte. Ani olarak telefon numaralarını değiştirmek durumunda kalan kişiler, Instagram’a yeni bir giriş yapmak istemeleri durumunda hata ile karşılaşarak doğrulama yapılmadığı için hesaplarına girememekteler.

Instagram Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum Sorunu Çözümü

Herhangi bir nedenden dolayı telefon numarasını değiştirmek durumunda kalan Instagram kullanıcıları, hesaplarına giriş yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaları durumunda sorunlarının çözüldüğünü göreceklerdir. Yapılması gereken işlemleri adım adım anlatacak olursak;

  • Instagram hesaplarınıza giriş yapmayı denemeden önce ilk olarak https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 bu bağlantı adresine giriş yapıyoruz. Bağlantı adresine girmeniz durumunda aşağıdaki görseldeki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.
  • Gelen seçenekler arasından işletme, ürün ya da hizmeti temsil etmediğinizi belirtmek amacıyla “Hayır” seçeneğine tıklayarak bir sonraki sayfaya geçiş yapınız. Geçiş yapmanız ile beraber aşağıdaki görseldeki gibi bir alanda daha karşılaşacaksınız.
  • Gelen alanı tamamen doğru bir şekilde doldurmanız hesabınıza erişimin açılıp açılmayacağını gösterecektir. E-posta adresi olarak istenilen bölüm kesin olarak Instagram’a kayıt olduğunuz mail olmalıdır. Eğer mailinize hatırlamıyorsanız bir şekilde mailinize ulaşmaya çalışınız.
  • Bulunduğunuz ülke bölümü içerisinde bazen Türkiye gözükmemektedir. Farklı bir tarayıcıdan tekrardan giriş yaparak ülkenin Türkiye olarak görünmesini sağlayın.
  • Tüm alanları doldurduktan sonra gönder butonu üzerinden formu Instagram’a gönderiniz. Konuyla ilgili incelemeler yapıldıktan sonra cevap 24 saat içerisinde mail adresiniz içerisine gelecektir.
  • Gelen mail içerisinde Instagram kimlik doğrulaması yapmak adına kimliğinizi ve mail içerisinde yer alan kodu bir kağıda yazarak Selfie şeklinde fotoğraf çekip maili yanıtlamanız gerekmekte. Bu aşamayı geçtikten sonra sizlere 8 haneden oluşan bir kod gelecektir.

-Gelen kodu Instagram hesabınıza giriş yaparken telefon onayı bölümüne girmeniz durumunda hesabınıza erişim sağlandığını göreceksiniz. Bu aşamdan sonra profilinize girerek telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı