Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » IP Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır?
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019

IP Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

ıpadresidegistirme

IP Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

IP adresi internet bağlantısı olan her bilgisayarda bulunan ve veri alışverişi yapılmasına izin veren bir numaradır. İnternet ağına bağlı olan bir cihaza servis sağlayıcı tarafında IP numarası atanır. İnternete bağlantısı olan cihazlar ise birbiriyle bağlantıyı bu adres sayesinde sağlar.

İnternete bağlanmak için sizlere servis sağlayıcınız tarafından verilen IP adresine “Dış IP” denir. Ağınızda yer alan cihazlara verilen IP adresine ise “İç IP” denir. Dış IP adresini değiştirmek için modeminizi açıp kapatmanız yeterlidir. İç IP adresi içinse size aşağıda vereceğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

IP Adresi Değiştirme?

İç IP adresinizi kendiniz değiştirebilirsiniz. IP adresinizi değiştirmek için şu adımları takip etmeniz gerekir:

IP Adresi Nasıl Değiştirilir?

1-İlk olarak Denetim Masası’na giriş yapıyoruz. Ardından Ağ ve İnternet sayfasından Ağ ve Paylaşım Merkezi menüsüne giriş yapmanız gerekir.

2-Bu sayfada bulunan mevcut bağlantınıza tıklayın. Özellikler sekmesinden İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP / IPV4) seçeneğine tıklamalısınız.

3-Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada “Aşağıdaki IP adresini kullan” seçeneğini işaretliyoruz. Bu seçeneği işaretledikten sonra IP adresimizi girebiliriz.

4-Gerekli olan bilgilerinizi girdiğiniz zaman “Tamam” seçeneğine tıklamalı ve bu şekilde IP adresi değişikliği işleminizi tamamlamış olursunuz.

IP adresinizin değişi değişmediğini öğrenmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

1-Başlat bölümünden Çalıştır’a girerek Cmd yazıyoruz.

2-Komut satırına ise ipconfig yazarak Enter’a basıyoruz.

3-Burada IPv4 seçeneğinin karşısında yer alan yazılar IP adresinizin bilgilerini göstermektedir.


MerakliPlatform.com / İp adresim değiştirme

IP Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır? yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. IP Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır? başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.