Teknoloji

iPhone Maile Hesap Nasıl Eklenir?

iPhone Maile Hesap Nasıl Eklenir?

iPhone Maile Hesap Nasıl Eklenir? sorusu son zamanlarda birçok kişi tarafından merak edilmektedir. özellikle telefonlarının sürümünü İOS 11’e yükselten kişiler, değişen arayüz ile beraber telefonlarının özelliklerini kontrol etmekte büyük sorunlar yaşamaktadır. Normalde standart olarak her iPhone telefonunda varsayılan mail servisi olarak iCloud tanımlanmaktadır. Bununla birlikte Gmail, Hotmail, Yahoo gibi mail servislerinden faydalanmak isteyen kişiler bu servisleri telefonlarına nasıl ekleyeceği konusunda sorunlar yaşamaktadır. Özellikle işlerinin büyük bir kısmını mailler üzerinden yürüten kişiler, bu sorun nedeni ile birçok işlerinden de geri kalmaktadır. Apple, mail sistemi üzerine oldukça güzel sistemler oluştururken başka hesap ekeme konusunda kullanıcılarına çok da yardımcı olmamaktadır.

İOS 11 sürümü ile beraber birçok sistemsel değişikliğe giden Apple, iPhone telefonlarında kayıtlı olan mail hesapları üzerinden anlık olarak bildirimler almalarına olanak sağlamaktadır. Bir kişi ya da şirket tarafından gönderilen mailler, anlık olarak bildirim sesi ile kullanıcılara sunulmakta olup görmelerine olanak sağlamakta. Mail kutularına farklı E-Posta servisleri eklemek isteyen kişiler, aşağıdaki adımları uygulamaları durumunda sorularına cevap bulacaklardır.

iPhone Maile Hesap Ekleme 

  • iPhone Maile Hesap Ekleme konusuna yanıt arayan kişiler öncelikle iPad ya da iPhone ayrımı olmaksızın ilk olarak Ayarlar bölümüne girmelidirler.
  • Ayarlar kısmında telefonları ile ilgili birçok bölüme erişebilen kişiler, bu alanda ilk olarak “Hesaplar ve Parola” kısmına giriş yapmalıdırlar.
  • Hesaplar kısmına girilmesi ile beraber gelen seçeneklerden “Hesap Ekle” kısmını seçerek eklemek istediğiniz E-Posta servisini seçiniz.

  • Gelen ekranda e-posta servisine ait kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girerek giriş işlemini yapınız. Bu işlem sonrasında birkaç dakikalık bir senkronize çalışmasının yürütüleceğini göreceksiniz. Akabinde aşağıdaki bölümden kaydet işlemi yapmanız ile beraber artık 2. mail işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

iPhone Maile Hesap Nasıl Eklenir? sorusu tek bir mail ile sınırlı olmadığını, istediğiniz kadar mail hesabını bu yöntem üzerinden ekleyebileceğinizi belirtelim. Aynı bölüm üzerinden eklediğiniz mail servislerini görüntüleyebilir, herhangi bir durumda silme işlemi uygulayarak mail alımını da durdurabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı