İphone Programsız Ekran Videosu Kaydetme

İphone Programsız Ekran Videosu Kaydetme

 

İphone ekran videosu kaydetme adlı makalemiz sayesinde programsız bir şekilde ekran videosu kaydedebileceksiniz. Teknolojinin sürekli gelişmesiyle artık mobil cihazlar günlük yaşantımızda oldukça etkin rol oynuyor. İphone ekran videosu nasıl çekilir? Sorusuna yazımızın devamında resimli ve yazılı olarak cevap veriyoruz. Teknolojinin sürekli gelişmesiyle birlikte yeni özellikler karşımıza çıkıyor. İos işletim sistemi cihazlar için yapılan son güncellemelerin sonrasında programsız ekran videosu çekme özelliği cihazlara eklendi. Son gelen özellik sayesinde İphone ekran videosu çekmek için Jailbreak yapmanıza gerek kalmıyor. İphone ekran videosu nasıl çekilir? diye arama yapan ziyaretçilerimiz için yazımızın devamında resimli ve yazılı olarak nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

İlgili Yazı: İphone alarm sorunu adlı paylaşmış olduğumuz makale sayesinde iphone telefonlarda karşınıza çıkan alarm sorununu çözüme ulaştırabilirsiniz.

İphone Ekran Videosu Çekme

 

1- İphone cihazınızda “Ayarlar” uygulamasına giriş yapınız.

2- Ayarlar uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Denetim Merkezi” sekmesine tıklayınız.

 

 

3- Sonrasında “Denetimleri Özelleştir” sekmesine tıklayınız.

 

 

4- Aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz üzere “Ekran Kaydı” özelliğini aktif ediniz. Sol tarafındaki yeşil butona basarak ekran videosu çekme özelliğini aktif edebilirsiniz.

5- Son olarak yapmanız gereken, aşağıdan bildirim çubuğunu yukarı doğru kaldırmanız olacak. Aşağıdaki resimde yeşil dikdörtgen ile belirttiğimiz ikona tıklayınız, artık ekran videosu kaydetmeye başlayabilirsiniz. Videoyu durdurmak için yine aynı ikona basmanız yeterli olacaktır.

 

NOT: İphone ekran kaydetme özelliğini kullanabilmeniz için telefonunuzda İos 11 sürümü kurulu olmalıdır.

İphone ekran videosu kaydetme özelliğini nasıl aktif edeceğinizi sade bir şekilde anlattık umarız sizlere faydalı olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir