Ana Sayfa » Haberler » İstanbul Metro Güzergahları
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017

İstanbul Metro Güzergahları

istanbulmetro

İstanbul Metro Güzergahları

Büyükşehirlerin en büyük çilesidir trafik. Devlet tarafından bu soruna devamlı bir çözüm geliştirilmekte ve bu sorunun hafiflemesi için birtakım önlemler alınmaktadır. Örneğin İstanbul gibi bir metropolde yaşayan insanları düşünecek olursak araç sayısının ne denli fazla olduğunun farkına varmaktayız. Mesai saatlerinin başladığı ve sona erdiği saatlerde ise bir hayli yoğun bir trafikle karşı karşıya kalınmaktadır. Bu trafiğe bir nebze olsun rahat soluk aldıran araçlar ise metrolardır. Belirli güzergahlarda çalışan metro hatları ile daha kolay ulaşım sağlanmaktadır. 

İstanbul Metro Güzergahları 2017

Peki İstanbul’ daki metro güzergahlarına bir göz atacak olursak, Yenikapı ve Atatürk Havalimanı arasında bulunan metro hattı, bu metro güzergahları ise Yenikapı, Aksaray, Emniyet/Fatih, Ulubatlı/Topkapı, Bayrampaşa-Maltepe, Sağmalcılar, Kartaltepe/Kocatepe, Otogar, Terazidere, Davutpaşa/Yıldız Teknik Üniversitesi, Merter, Zeytinburnu, Bakırköy-İncirli, Bahçelievler, Ataköy/Şirinevler, Yenibosna, DTM/İstanbul Fuar Merkezi, Havalimanı istasyonlarından oluşmaktadır. Bir diğer metro hattı ise Yenikapı ve Kirazlı metro hattıdır. Bu güzergahtaki istasyon durakları isimleri ise Yenikapı, Aksaray, Emniyet/Fatih, Ulubatlı/Topkapı, Bayrampaşa-Maltepe, Sağmalcılar, Kartaltepe/Kocatepe, Otogar, Esenler, Menderes, Üçyüzlü, Bağcılar Meydan, Kirazlı olarak adlandırılmıştır.

Diğer metro hattı ise Yenikapı ve Hacı Osman arasında bulunan güzergahtır. Bu güzergahta bulunan istasyonların isimleri ise Yenikapı, Vezneciler/İstanbul Üniversitesi, Haliç, Şişhane, Taksim, Osmanbey, Şişli/Mecidiyeköy, Gayrettepe, Levent, 4.Levent, Sanayi Mahallesi, Seyrantepe, İTÜ Ayazağa, Atatürk Oto Sanayi, Darüşşafaka, Hacıosman olmak üzere adlandırılmıştır. Trafiği büyük ölçüde rahatlatmaktadır metrolar.

  

İstanbul Metro Güzergahları yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. İstanbul Metro Güzergahları başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.