Genel Blog

Jahrein Ahmet Sonuç Kimdir?

Jahrein Ahmet Sonuç Kimdir?

Jahrein Ahmet Sonuç Kimdir sorusu son zamanlarda oyun dünyasına giriş yapan birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Oyun dünyası sadece oyun oynayanların bulunduğu bir alandan sıyrılarak dijital platform haline dönüşmüş, bu alanın ünlüleri, fenomenleri ortaya çıkmaya başlamıştır. Oyunculuğu, sohbeti iyi olan kişiler oyun oynarken muhabbet edebilmek amacı ile canlı yayınlar yaparak etkileşimler kurmak istemektedir. Çoğunlukla Twitch üzerinden oyun yayınları açan kişiler, sohbetleri sayesinde birçok abone kazandığını, aboneleri üzerinden güzel gelirler elde ettiğini söyleyebiliriz. Yayıncılar, gelirlerinin bir kısmını Twitch, bir kısmını ise Youtube üzerine yüklediği videolardan elde ettiği görülmekte. Son zamanların en etkili, en sevilen yayıncıları arasında yer alan ve Jahrein olarak da bilinen Ahmet Sonuç en çok merak edilenler arasında yer almakta.

Ahmet Sonuç, Jahrein Nicki ile oyun dünyasının en tanınan kişileri arasında yer aldığını söylemiştik. Hayatını merak edenler için; 1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Jahrein, babasının işi nedeni ile Antalya’da büyümek durumunda kalmıştır. Lise eğitimine kadar Antalya’da yaşamayan Jahrein, üniversite eğitimini Türkiye’den ziyade Almanya’da tamamlamak ister. Almanya’da kazanmış olduğu Moleküler Fizik ve Biyokimya bölümünü başarı ile tamamlayan Ahmet Sonuç, ülkeye geri dönme kararı almamış, Polonya’ya kalıcı olarak yerleşme kararı alır. Lise hayatında iken başladığı yayıncılık kararını Almanya’da da yürütme kararı vermiş, ilk etapta Türkçeyi unutmamak adına videolar çekip yükleme kararı almıştır.

Yayıncılık kariyerine ilk olarak Youtube’de başlayan Jahrein, yüklediği videoların kısa sürede 10 milyondan fazla izlenmesi ile beraber bu alanın en popüler kişilerinden birisi olmaya başladı. İzleyicilerinin isteği üzerine Twitch ortamına geçiş yapan Ahmet Sonuç, günlük ortalama 8 saat yayın açarak izleyicileri ile beraber yeri geldiğinde oyunlar oynuyor, yeri geldiğinde sohbetler ediyor, yeri geldiğinde ise güncel olaylar hakkında sohbetler ederek olaylar hakkında da yorumlarda bulunuyor. Şu an Youtube üzerinden 350 bin aboneye sahip olan Jahrein, Twitch ortamında da 500 binden fazla takipçiye sahip. Ara ara Türkiye’ye gelen Ahmet Sonuç, ülkemizde düzenlenen oyun festivallerinin en önemli konukları arasında yer almakta. İstemeniz durumunda Jahrein’in Twitch adresine göz gezdirebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı