Ana Sayfa » Meraklısına » Kayıp Telefonunuzu Bulma – Android Cihaz Bulma
Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2017

Kayıp Telefonunuzu Bulma – Android Cihaz Bulma

androidcihazbulma

Kayıp Telefonunuzu Bulma

Çoğu kişinin en çok korktuğu konuların başında cep telefonlarının kaybolması gelir. Bu konuda iPhone kullanıcıları çok şanslı. Çünkü telefonları açık olduğu sürece iPhone’umu Bul sayesinde telefonlarının nerede olduğunu kolaylıkla bulabilirler. Fakat Android kullanıcıları bu konuda büyük problem yaşamaktadır. Bizde bunu düşünerek yazımızda sizlere kayıp telefonunuzu bulma yöntemleri paylaşacağız.

Android Cihaz Bulma

Google geçtiğimiz yıllarda Android cihazlar için Android Cihaz Yöneticisi geliştirdi. Bu yönetici sayesinde kayıp telefonlarınızı bulabilirsiniz. Aynı zamanda isterseniz cihazınıza uzaktan mesaj göndererek cihazınızı kapatabiliyorsunuz.

Android Cihaz Yöneticisi’nin çalışabilmesi için Android cihazınıza bağlı olan bir Google profilinizin yer alması gerekir. Ek olarak cihazınızın 2.2 ve üstü sürümlerde olması gerekmektedir. Telefonunuz kaybolduğu zaman bulmak istiyorsanız bu yöneticiyi aktifleştirmeniz gerekir. Bunun için de Google ayarlarınıza girin. Buradan Android Cihaz Yöneticisi seçeneğine tıklayın. Buraya girdikten sonra karşınıza iki tane seçenek çıkacak. Bunlardan birisi Bu cihazın konumunu uzaktan belirle ve Uzaktan kilitlemeye ve fabrika ayarlarını sıfırlamaya izin ver seçenekleridir. Burada bu iki seçeneğinde işaretli olması gerekiyor.

Bu seçeneği seçen Android 4.1 ve üstü kullanıcıların farklı ayarlarda yapması gerekiyor. Bu kullanıcılar Google Ayarlar menüsünden Konum bölümüne gelmeleri gerekir. Burada yer alan Konum başlığının yanındaki anahtarı açık şekle getirin. Açılacak olan pencereden Kabul Et seçeneğine tıklamalısınız.

Dediğimiz ayarları yaptıysanız telefonunuz kaybolduğu zaman Android Cihaz Yöneticisi sitesine girerek kayıp cihazınızın konumunu öğrenebilirsiniz.

 

Kayıp Telefonunuzu Bulma – Android Cihaz Bulma yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Kayıp Telefonunuzu Bulma – Android Cihaz Bulma başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.