Ana Sayfa » Genel Blog, Nasıl Yapılır » Klavyede Hashtag # İşareti Nasıl Yapılır?
Güncelleme Tarihi: 5 Mart 2018

Klavyede Hashtag # İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Hashtag # İşareti Nasıl Yapılır?

Sosyal medya ortamının gelişmesi ile beraber birçok kişi Klavyede Hashtag # İşareti Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt bulmaya çalışmaktadır. Şu anda Facebook, Instagram, Twitter, Youtube ve Google Plus platformlarında kullanıma açık olan Hashtag durumu gönderilerin kategori olarak listelenmesine olanak sağlıyor. Belirli bir kelime ya da kelime öbeğinin başına konulan hashtag işareti o konu ile atılan gönderileri okumamıza olanak sağlıyor. Twitter’da bulunan Trend Topic bölümü tamamen bir konuya hashtag ile ne kadar tweet atıldığını bizlere gösteriyor. Örnek olara #meraklıplatform bu hashtag üzerinden bizler tarafından sosyal medya içerisine gönderilmiş tüm içeriklere ve bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu işaretin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız;

Klavyede Hashtag # İşareti Nasıl Yapılır? sorusuna yanıtı hem F, hem Q hem de akıllı telefon klavyeleri üzerinden dile getireceğiz. Q ve F klavyelerde bulunan ALT GR tuşu ile 3 tuşuna aynı anda basmanız durumunda # işaretinin oluştuğunu göreceksiniz. ALT GR tuşunuzda herhangi bir problem varsa bu işlemi CTRL+ALT+3 tuş kombinasyonu ile de yapabilirsiniz.

Herhangi bir sorun olmaması adına diyez işaretinin nasıl yapılacağına dair görseli yukarı bölüme eklemeye çalıştım. Bu anlatım bilgisayar klavyeleri için geçerli idi. Klavyede Hashtag # İşareti Nasıl Yapılır? sorusunu akıllı telefonlarınız için soruyorsanız bu kısma da geçiş yapalım. Akıllı telefonların klavye tuşlarında en alt bölümde diğer sembol alanlarını açmak için bir alan olacaktır. Oraya gitmeniz durumunda telefonlarınızda kullanabileceğiniz onlarca sembol göreceksiniz.

Klavyede Hashtag # İşareti Nasıl Yapılır? yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Klavyede Hashtag # İşareti Nasıl Yapılır? başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.