Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » Klavyede Soru İşareti Nasıl Yapılır?
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019

Klavyede Soru İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede Soru İşareti Nasıl Yapılır

Klavyede Soru İşareti Nasıl Yapılır sorusu bilgisayar ile ilk kez tanışan kişiler için hep merak konusu haline gelmiştir. Her insan, bilgisayarlar ile ilk tanıştığı anlarda ne yapacağını bilemeden hareketler etmekte. Deneyimlerle kurcalaya kurcalaya öğrenen kişiler kadar bizim hazırladığımız rehber gibi yazılardan öğrenen kişilerde bulunmaktadır. Bilgisayar klavyesi üzerinde yüzlerce tuş bulunmasından dolayı aklınız karışıp ne yapacağınıza karar veremeyebilirsiniz. Bu klavyelerin hiç de karışık olmadığını, kombinasyonlar sayesinde güzel işler yapabileceğinizi söyleyebilirim. Bu yazımızda merak eden kişiler için Klavyede Soru İşareti Nasıl Yapılır sorusuna basit ama etkili bir yöntem ile cevap vermeye çalışacağız. Öncelikle bu işlemlerin Windows 7, Windows 8, Windows 10 gibi işletim sistemlerine göre değişiklik göstermediğini belirtelim.

soru işareti nasıl yapılır

Klavyenizin sol tarafında sondan ikinci sırada olan Shift tuşu bizlere birçok açıdan kolaylıklar getirerek istediğimiz sembolleri yapmamıza olanak sağlamaktadır. Klavyede Soru İşareti Nasıl Yapılır sorunun cevabı için de kullanacağımız aracın Shift tuşu olduğunu söyleyebiliriz. Shift tuşuna basılı tutarak klavyenin sol en üst bölümündeki tuşlardan üzerinde soru işaretinin bulunduğu tuşu arıyoruz. Genelde son bölümde sondan 6 ya da y. sıradadır. Soru işaretini görmemiz ile beraber shift tuşu ile bu tuşa basalım. Ekranınıza soru işaretinin geldiğini gördüğünüze göre artık sevinme zamanı geldiğini söyleyebiliriz. Yavaş yavaş teknolojiye bu şekilde alışacağını söyleyebilirim. Shift tuşuna basılı tutarak klavye üzerinden istediğin tuşana basarak ne işe yaradıklarını bu şekilde kolaylıkla öğrenebilirsin.

Klavyede Soru İşareti Nasıl Yapılır? yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Klavyede Soru İşareti Nasıl Yapılır? başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.

1 Yorum