Genel Blog

Macera Kitapları Tavsiyesi

Macera Kitapları Tavsiyesi

İyi bir kitap, senaryosu ve kurgusu ile okuyucuyu kendisine bağlaması gerektiği ifade ediliyor. Bu bağlamda macera, polisiye kitaplarının dünya üzerinde hiçbir eşi ve benzeri yoktur. Bu yazımızda kitap okumaya yeni başlayan kişiler için Macera Kitapları Tavsiyesi üzerine birkaç öneride bulunarak iyi seçimlerin yapılmasına olanak sağlayacağız.

Jean-Christophe Grangé – Siyah Kan

Güney Doğu Asya’da Ekvator çizgisi ile Yengeç Dönencesi arasında kalan bir bölge vardır. Bu bölge korku ve ölüm tarafından işgal edilmiş, siyah kanla sınırları belirlenmiş bir alan olarak gösterilmekte.  Cinayetler üzerine kurulu olan kitap, macera alanının en iyileri arasında gösterilmekte.

John Verdon – Gözlerini Sımsıkı Kapat

Cinayet konulu bir diğer kitap olan Gözlerini Sımsıkı Kapat, milyonlarca satış adedi ile macera türünün liderleri arasında yer almaktadır. Kitabın ana konusu; bir düğün günü tüm davetlilerin önünde öldürüle bir gelini konu edinmektedir.  Katil zanlısı, cinayette kullanılan silahların tamamı belirli olmasına karşın akıl okunları ile işlenmiş kusursuz bir cinayet, tüm davetlilerin dengesini bozmuş durumda.

Ahmet Ümit – İstanbul Hatırası

Macera, Polisiye, Gerilim alanlarında ülkemizdeki en iyi kitapları piyasaya süren Ahmet Ümit, İstanbul Sarayburnu’nda işlenen bir cinayeti konu edinmektedir. Bu cinayet ile meydana gelecek bir dizi seri cinayet konu edinmektedir. Ahmet Ümit, kaleminin kalitesini göstererek oldukça sürükleyici bir esere imza atmış olduğunu bizlere bir kere daha göstermektedir.

Dashiel Hammett – Malta Şahini

Oldukça güzel fakat bir o kadar da yalan söyleme alışkanlığı olan kadının hikayesini dile getiren kitap, sürekli olarak başına gelen belaları konu edinmektedir. Bir anda olay çizgisi içerisinde kendisini bulması ile beraber şaşkına dönen adamı ve malta şahini heykelinin çalınma durumu… Tam ayrıntılara girip spoiler vermek istemiyoruz. Mutlaka okunması gereken macera kitapları listesinde Malta Şahini kitabının da yer aldığını belirtelim.

Patrick Süskind – Koku

Son zamanların en dikkat çikici kitaplarından birisinin de Koku kitabının olduğunu söyleyebiliriz. Hatta kitap üzerinden uyarlanan filminin de bulunduğunu, olayın 18.yy Fransasında geçtiğini görebiliriz. Doğuştan tüm kokuları ayırt edebilen, hassas bir buruna sahip karakterin dünyanın en iyi parfümünü yapmak için insan  teninden alacağı esanslara ihtiyaçları vardır. Bu bağlamda 10’dan fazla cinayet işlemesi kitabın en heyecanlı bölümlerini oluşturmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı