Ana Sayfa » İnternet'e Dair » Makale Özgünlük Kontrolü Yapma Siteleri
Güncelleme Tarihi: 1 Ağustos 2018

Makale Özgünlük Kontrolü Yapma Siteleri

Makale Özgünlük Kontrolü Yapma Siteleri

Merhaba, bugünkü yazımızda makale özgünlük kontrolü işlemini nasıl yapacağınızı anlatıyoruz. İnternet ortamında benzer kategoride internet sitelerinin olması ve aynı konular üzerine yazılan yazıların fazla olmasından dolayı kopya içerik sorunu ile karşılaşılabiliyor. Yazı yazmaya yeteneği olmayan veya zamanı olmayan kişiler yazarlar (editor) ile anlaşarak yazı yazdırıyor. Yazdırılan yazıların kopya olup olmadığını anlamak için özgünlük testi yapılması gerekli bir hal alıyor. Makale özgünlük sorgulama siteleri tam doğru sonucu verdiğini söyleyemeyiz. Cümle içerisinde bulunan bazı kelimeleri değiştirirseniz %100 özgün sonucuyla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle yazı yazarken veya yazdırırken daha dikkatli olunması gerekiyor.

 

Özgünlük Testi Siteleri

 

Plagiarism Checker 

Small Seo Tools adlı seo araçları bulunan bu sitede makale özgünlük testi yapabilirsiniz. Yazınızı ilgili alana kopyaladıktan sonra “Check Plagiarism” adlı yeşil butona basınız.

Plagiarism Software

Maksimum 1000 kelimelik makalelerinize bu sitede özgünlük testi yapabilirsiniz. Makalenizi ilgili alana kopyaladıktan sonra “Check Plagiarism” adlı yeşil butona basınız.

Dupli Checker 

Makalenizi ilgili alana kopyaladıktan sonra “Check Plagiarism” adlı yeşil butona basınız.

Kopya Kontrol

Benim kullandığım ve özgünlük testi sonucuna en çok güvendiğim sitedir. Toplu olarak makale özgünlük testi yapabilir, uygun fiyatları ile üyelik alabilirsiniz.

R10

R10.net sitesinde bulunan özgünlük testini alternatif olarak kullanmanızı öneririm.

 

Özgünlük testi yapmak için bu tarz siteleri kullanmak istemiyorsanız manuel olarak da bu işlemi yapabilirsiniz. Makalenizde bulunan herhangi bir cümleyi google da aratın çıkan sonuçlara baktığınızda sizin sitenizden başka bir site yoksa özgündür.

 

Özgünlük testi için paylaşmış olduğumuz siteler umarız faydalı olmuştur. İlerleyen zamanlarda yeni siteleri yazımıza ekleyeceğiz. Siz de kullanmış olduğunuz özgünlük testi sitelerini yorum  kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

Makale Özgünlük Kontrolü Yapma Siteleri yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Makale Özgünlük Kontrolü Yapma Siteleri başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.

1 Yorum