Oyunlar

Minecraft Crash Report Hatası(Çözüm)

Minecraft Crash Report Hatası(Çözüm)

Bilgisayarı sadece oyun oynamak üzerine kullanan kişiler, bilgisayar başında geçirdikleri süre boyunca sakin, sorunsuz bir oyun deneyimi yaşamak isterler. Oyunların gerek içerisinde iken gerekse açılırken verilen hatalar bazı durumlarda çileden olmasına neden olmakta. Bu yazımız içerisinde oyunlarda meydana gelen hatalar başta olmak üzere Minecraft Crash Report Hatası üzerine konuşarak çözüm yolları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Oyun Arda meydana gelen hatalar genel olarak bilgisayarın güncellemesinden kaynaklanmaktadır. Bu güncelleme gerek işletim sistemine ait olabilir, gerek Driver güncellemelerine ait olabilir, gerekse oyunu çalıştırmaya yarayan bazı programları güncelleştirmeleri olabilir. Bu yazımız içerisinde Minecraft Crash Report Hatasına neden olabilecek tüm ayrıntıları ele almaya çalışacağız.

Minecraft Crash Report Hatası Nedenleri

Minecraft Crash Report Hatasına neden olabilecek durumlar sırası ile;

  • Ekran kartının driverının güncel olmaması
  • Oyunun açılmasına olanak sağlayan java uygulamasının güncel olmaması
  • Son neden ise oyunun kendisine ait önbelleğinin dolu olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle yeni bir oyun açılmak istendiğinde hata vererek sistem kendisini otomatik olarak kapatmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz maddeler Minecraft Crash Report Hatasının meydana gelmesine neden olan ana etmenlerdir. Yazımızın devamında bu sorunu nasıl çözülebileceğini ayrıntılı bir şekilde dile getirmeye çalışacağız.

Minecraft Crash Report Hatası Çözümü

Bu hatayı alan Minecraft oyuncuları, oyunu tamamen kapatıp ilk olarak bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler bölümüne girmeleri gerekmekte. Bu alanda karşınıza çıkacak olan seçenekler arasından aygıt yöneticisine girecek, listelenen driver alanları içerisinden ekran kartına sağ tıklayarak güncellemesinin bulunup bulunmadığını kontrol edeceklerdir. Her ekran kartına bir güncelleme gelmiş ise otomatik olarak bu alandan yapılarak bilgisayarlarınıza yüklenecektir. Bu çözüm yolunu denemenizi karşın oyun açılmıyor ise Java programının güncellemesini de yapmanız gerekmektedir. Cevap programını açar açmaz sizlere zaten yeni bir güncellemenin geldiği ifade edilecektir. Eğer sorun oyunun önbelleğinden kaynaklanıyor ise Minecraft’ı tamamen silip tekrardan yüklemeniz gerekecektir. Bu çözüm yolları bu hatadan tamamen kurtulmanıza olanak sağlayacaktır. Eğer sorununuz halen devam ediyor ise bu durumu bizlere Yorum alanı üzerinden belirtmeniz durumunda alternatif önerilerde bulunmaya devam edebiliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı