Ana Sayfa » Nasıl Yapılır » Mozilla Bağlantısı Sıfırlandı Hatası ve Çözümü
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2017

Mozilla Bağlantısı Sıfırlandı Hatası ve Çözümü

mozillabaglantisıfırlandı

Mozilla Bağlantısı Sıfırlandı Hatası ve Çözümü

Bilgisayar kullanan tüm kullanıcılar zaman zaman ister istemez çeşitli sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Bu sorunların çözümlerine dair bir şeyler bilmek avantajken bilmeyenlerde bu sorunlara dair çözümleri araştırarak öğrenebilirler. Bu sorunlardan biri de Mozilla bağlantısı sıfırlandı gibi hatalardır. Bu hatanın çözümü birkaç teknikle iki yöntemle yapılabilmektedir. 

 

Mozilla Bağlantı Sıfırlandı Hatası Çözümü

Bu yöntemlerden ilki şu şekilde yapılmaktadır; mozilla tarayıcısını açarak menüye giriş yapıyoruz. Burada geçmişe tıklayıp tüm yakın geçmişte yaptığımız aramaları silmeliyiz. Temizlemek için zaman aralığını tüm geçmişi temizle olarak ayarlamalıyız. Sonrasında çerezlere tıklayarak önbellek işaretlenmeli ve şimdi temizle butonuna basarak tüm geçmiş temizlenir. Bu yaptığınız yöntemle Mozilla bağlantısı sıfırlandı sorunu büyük olasılıkla çözülür. Ancak hata çözüme kavuşmamışsa ikinci yöntemi de denemenizde fayda vardır.

İkinci yöntemimizde ise bilgisayardan Denetim masasına giriş yapmak gerekiyor.  Buradan Ağ ve internet altında bulunan ‘Ağ durumunu ve görevlerini görüntüle’ kısmına tıklayarak karşımıza çıkacak yerel ağ bağlantısından ‘özellikler’  kısmına basmamız gerekiyor.

Diğer aşamada internet protokolü sürümü olarak 4 ( TCP/IPv4) çift tıkladıktan sonra karşımıza çıkacak olan ‘aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan’ kısmını seçmemiz gerekir. Burada gerekli kısımları doldurduktan sonra tamam deyip kaydet butonuna basıyoruz.  Bu işlemde bu şekilde son bulunuyor ve Mozilla bağlantısı sıfırlandı hatasını çözüyorsunuz. Bu iki yöntemi kullanarak Mozilla tarayıcınızda arama yaparken oluşan bağlantı sıfırlanma tarzı sorunlardan kurtulacaksınız.

 

Mozilla Bağlantısı Sıfırlandı Hatası ve Çözümü yazısı hakkında atacağınız yorumları lütfen imla kurallarına uygun bir şekilde atınız. Mozilla Bağlantısı Sıfırlandı Hatası ve Çözümü başlıklı içerik yazarlarımız tarafından hazırlanmıştır, telif hakkı içeren görsel veya metinler için admin@merakliplatform.com mail adresine bildirimde bulunun.

Yorum yap.