İnternet'e Dair

MuratAbiGf Kimdir?

MuratAbiGf Kimdir?

Sosyal medyanın önde gelen isimleri arasında yer alan MuratAbiGF, birçok kişinin gönlünde taht kurularak yükseliş göstermeye devam etmektedir. İlk olarak dijital dünyaya 2011 yılında giriş yapan Murat Engin Ekin, ilk olarak 2011 yılında “zikkimtadinda” adlı bir Youtube kanalı açarak vlog çekimleri ile sektör içerisine giriş yapmıştır. Antalya içerisinde gezip gördüğü, yaşadığı olayları komik ve zeki bir dil ile anlatan Murat Abi, zikkimtadinda adlı kanalı kapatmak durumunda kalarak sıfırdan bir başlangıç yapmaya çalışmıştır. 2013 yılında eski kanalını kapatan Murat Abi, 2013 yılında MuratabiGF kanalını açarak sevdikleri ile bir araya gelmeye çalışmıştır. 22 yaşındaki fenomenin şu an için Youtube içerisinde 1 milyon 700 binden fazla abonesi olup her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Birçok kişi, kanal isminin yanında bulunan GF kelimesinin anlamını merak etmektedir. Murat Abi, birgün verdiği röportaj sırasında GF’nin anlamı olarak Gönüllerin Fedaisi olduğunu dile getirmiştir. Videolarında tamamen doğal davranışlarda bulunan MuratAbiGF, oyunlar üzerine çektiği videolarda küfürler ederek sinirini oldukça güzel bir şekilde yansıtabilmesinden dolayı da kitlesini büyütmeyi başarmıştır. Sektör içerisinde Orkun Işıtmak, Ruhi Çenet gibi isimler ile tanışıp aynı evde dahi kalan Murat Engin Tekin,  arkadaşlarından aldığı destek sayesinde de güzel etkileşimler meydana getirmiştir. Youtube üzerinden oldukça güzel gelirler elde eden Murat Abi, Kanalını BuzzMyVideos şirketi ile partner anlaşmasına tabii tutmuş olup profesyonel bir şekilde yönetilmesini sağlamıştır.

Youtube Türkiye istatistiklerine göre, ülkemizde 1 milyon aboneyi geçen kanallar arasında sekizinci sırada yer almaktadır. Youtube hayatı başta olmak üzere doğma büyüme Antalyalı olan fenomen, geçtiğimiz yıla kadar Antalya’da yaşamakta idi. hayranları, takipçileri adresini bulmak için binbir çaba gösterse de Murat Abi kendisini gizlemeyi çok güzel bir şekilde başarmıştır. Geçtiğimiz yıl İstanbul’a taşınan fenomen, ilk olarak Orkun Işıtmak ile aynı evde kalmış, sonrasında ise kendi evine çıkarak bağımsız hareketler etmeye başlamıştır. 2017 yılı içerisinde 6 aydan faza video atmayan Murat Abi, kanalının şifresini unuttuğunu, uzun bir süre kanala giriş yapamadığından dolayı takipçileri ile bir araya gelemediğinden bahsetmiştir.  Şu an yayın hayatına aktif bir şekilde devam eden kanal, ülkemizdeki en iyi kanallardan birisi olarak gösterilmekte.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bunlar kimdir? Bunları bide siteye içerik olarak atıyorsunuz. : )) Ama adsense var doğru haklısın kazanç sağlaman lazım, minik takipcileri belki girer bakar. İnternet dair kategorine girdim, karşıma çıkanlara bak duru önver kim?, bilal hancı kim?, halil söyletmez kim? : ) gereksiz çök içerikler.

    1. Bunlar kimdir? diye sorduğunuz kişiler milyonlara hitap etmektedir. Gereksiz içerik olarak yorum yaptığınız kişileri merak eden ziyaretçilerimiz oluyor ve gerektiği sürece bu tarz içerikler paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı