İnternet'e Dair

Mystart Search Nasıl kaldırılır? Tarayıcı Virüsü Silme?

 Mystart Search Nasıl kaldırılır? Tarayıcı Virüsü Silme?

Mystarts search, çoğu kullanıcıya bulaşan ve gerçekten çok sinir bozan bir virüstür. Bu virüs kullanıcıların yaptığı Google aramalarını değiştirerek tarayıcılara bulaşmaktadır. Bunun yapılmasındaki asıl amaç ise kendi sitelerine trafik sağlamaktır. Bu tarayıcı virüsleri kaldırması bazen büyük uğraş verilmesine neden oluyor. Format atmaya kadar gidiyor bazen çözümleri…

Mystart Search Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Yazımızda sizlere Mystart Search virüsünü kaldırmayı adım adım anlatacağız. Kaldırma işlemini Windows 7 üzerinden anlatacağız. Fakat Windows 8 ve Windows 10’da yapacağınız işlemlerde de benzer şekildedir. Virüsü kaldırmak için şu adımları takip edin:

1-İlk olarak Başlat düğmesinden Denetim Masası’nı açın. Ardından Programlar’a tıklayın ve buradan Program ve Özellikler’e tıklayın.

2-Yüklü programlar listemizde yer alan Iminent, Torn TV, Iminet ToolBar gibi programlara sağ tıklayarak Kaldır seçeneğine tıklıyoruz.

3-Programları kaldırdıktan sonra ADWCLEANER yazılımını bilgisayarımıza indiriyoruz.

4-Tarama işlemine başlayacağınız zaman açık olan Internet Explorer, Google Chrome ve Firefox tarayıcılarıyla beraber bütün açık tarayıcıları kapatın.

5-Yüklediğiniz ADWCLEANER yazılımını çalıştırın. Yazılımda Scan butonuna tıklayın.

6-ADWCLEANER programı bilgisayarınızda yer alan Mystart Search gibi yazılımları tarayacak ve bunları listeleyecektir. Bu tarama işlemi bittikten sonra bu virüsleri silmek için Clean seçeneğine tıklayın.

7-Silme işleminin tamamlanması için program bilgisayarınızı tekrar başlatmak isteyecektir. Bunun için çıkan ekranda da OK seçeneğine tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Son olarak Başlat’a tıklayın ve kullandığınız tarayıcının adını yazın. Burada listelenen tarayıcınıza sağ tıklayarak Özellikler’i seçin. Daha sonrasında Hedef bölümüne gelin ve mystart search yazan kısmı silin.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Admin

{Sitemizi paylaşarak bize destek olabilirsiniz}

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı